Co łączy puszki aluminiowe i podróże?

Wielu studentów marzy o podróżach, jednak nie zawsze mogą sobie na to pozwolić. Specjalnie dla nich Fundacja Recal we współpracy z AIESEC oraz Fundacją Green Festival uruchomiła konkurs „CANbridge, film i animacja”. Wystarczy przygotować krótki film lub animację o tematyce związanej z recyklingiem puszek po napojach, żeby wygrać voucher na zakup biletów lotniczych o wartości 5 000 zł. Co więcej, dla tych którzy podróżując chcą jednocześnie zdobyć cenne doświadczenie przewidziana została dodatkowa nagroda – dofinansowanie na udział w wolontariacie zagranicznym organizowanym przez AIESEC – Global Volunteer.

 

CANbridge, to część ogólnoeuropejskiej kampanii „każda puszka cenna”. Został stworzony dla energicznych studentów z głową pełnych pomysłów. W Fundacji RECAL wiemy, że połączenie pasji, kreatywności i odpowiedniej motywacji jest najszybszą drogą do sukcesu, dlatego postanowiliśmy zachęcić brać studencką do działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Jednocześnie chcemy rozwijać wśród młodych ludzi ich indywidualne talenty oraz takie umiejętności jak zarządzanie projektami czy komunikacja. Budowanie tych wartości jest również misją organizacji AIESEC, dlatego połączyliśmy siły i począwszy od 2019 roku wspólnie rozwijamy CANbridge. W tym roku do zaoferowania mamy serię konkursów, warsztatów oraz oferty współpracy na festiwalach muzycznych.

„Pomysł na konkurs filmowy narodził się po zeszłorocznej edycji International Green Film Festival w Krakowie. Poszukujemy innowacyjnej, artystyczno-edukacyjnej metody, za pomocą której w atrakcyjny sposób przekazywane będą zagadnienia promujące postawy ekologiczne. Chcemy również promować młode talenty oraz podnosić świadomość i edukację społeczeństwa w zakresie recyklingu opakowań aluminiowych.” – mówi Bartłomiej Wojdyło – Członek Zarządu Fundacji RECAL.

Udział w konkursie polega na wykonaniu filmu (wybraną techniką, w tym animacja) o długości do 10 minut, którego tematyka ma dotyczyć recyklingu aluminiowych puszek po napojach. Zgłoszenia indywidualne lub grupowe przyjmowane są do dnia 30 czerwca 2019 r.

Nagroda główna w konkursie to voucher na zakup biletów lotniczych o wartości 5000 zł oraz dodatkowe wsparcie finansowe na wzięcie udziału w Global Volunteer – wolontariacie zagranicznym organizowanym przez AIESEC.

Rozdanie nagród odbędzie się w sierpniu 2019 roku w trakcie uroczystej gali finałowej międzynarodowego festiwalu Cracow Green Film Festival.

Więcej: www.everycancounts.pl