Citi dla Społeczności

citi_swiatowy_dzienJuż 22 czerwca kolejna, ósma edycja programu Światowy Dzień Citi dla Społeczności. To wyjątkowa inicjatywa, w ramach której pracownicy Banku wraz z rodzinami i przyjaciółmi realizują projekty na rzecz lokalnych społeczności. Polska uczestniczy w programie od 2005 roku, jako jeden z ponad 90 krajów na świecie objętych akcją Citi.

Warto pamiętać, że przygotowania związane ze Światowym Dniem Citi dla Społeczności rozpoczynają się znacznie wcześniej niż sam event – mówi Krzysztof Kaczmar, prezes Fundacji Kronenberga, koordynującej Program Wolontariatu Pracowniczego w Citi Handlowy. Pierwszym etapem działań jest ogłoszenie konkursu dla pracowników Citi Handlowy „Wolontariusz na Bank!”. Najlepsze inicjatywy wybiera komisja, a nagrodą dla wolontariuszy jest dofinansowanie ich autorskich pomysłów (w tym roku do konkursu zgłoszono aż 113 projektów). Prowadzimy również m.in. takie akcje jak „Eko Hocki Klocki” – zajęcia dla dzieci promujące ideę upcyklingu, czyli tworzenia z zużytych materiałów i surowców nowych przedmiotów użytkowych oraz projekt „Krewniacy”, w ramach którego zachęcamy do oddawania krwi. W tym roku nasi wolontariusze zaangażują się także, zresztą już po raz kolejny, w akcję „Raz, dwa, trzy – warszawiakiem jesteś Ty!”, koordynowaną przez Muzeum Powstania Warszawskiego – dodaje.

W zeszłorocznej edycji Światowego Dnia Citi dla Społeczności ponad 1600 wolontariuszy Citi Handlowy i spółek Citi oraz członków ich rodzin i przyjaciół, zrealizowało 125 projektów. Światowy Dzień Citi dla Społeczności jest wyjątkowy dzięki swojej formule – wolontariusze sami wybierają odbiorców swoich działań, aktywnie poszukując grup najbardziej potrzebujących, a następnie angażują się w przygotowania programu pomocy i w późniejszą jego realizację. W ciągu 8 lat istnienia wolontariatu pracowniczego, w ramach Światowego Dnia Citi dla Społeczności, zrealizowano 695 projektów, pomagając ponad 122 tysiącom osób.

Wolontariat pracowniczy działa w Citi Handlowy od 2005 r. W tym czasie wolontariusze z Banku zaangażowali się w prace społeczne ponad 12 000 razy, realizując 1068 projektów. W trakcie 8 lat trwania programu, pomoc trafiła do prawie 140 000 osób. Według badań przeprowadzonych przez Fundację Kronenberga, wolontariusze Banku najchętniej pomagają dzieciom, angażują się również w inne formy pomocy niż wolontariat. Co trzeci z nich przekazuje na działalność organizacji pozarządowych 1% swojego podatku, a ponad połowa oddaje żywność. Popularne wśród wolontariuszy Citi jest także oddawanie krwi.

Więcej informacji na kanale Citi Handlowy na portalu YouTube.com.