„Choinki Jedynki 2021”. Fundusze zostaną przekazane fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Katolickiej Wspólnocie Chleb Życia

114 948 zł – taką sumę zgromadzono w ramach 20. Akcji Charytatywnej Programu 1 Polskiego Radia – „Choinki Jedynki 2021”. Fundusze zostaną przekazane Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz wybranej w tym roku organizacji pożytku publicznego – Katolickiej Wspólnocie Chleb Życia.

Licytacje przedmiotów przekazanych na aukcję przez znane postaci świata kultury, nauki, sportu odbywały się od 6 do 10 grudnia 2021 r. w audycji Programu 1 „Cztery pory roku”. W sobotę 11 grudnia na aukcję zostały wystawione prace plastyczne dzieci i podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Najwyższą wartość wśród przedmiotów przekazanych na aukcję przez Dorosłych Przyjaciół Jedynki osiągnął zegarek Krzysztofa Krawczyka, który został wylicytowany za 13,5 tys. zł.

W puli darów, które cieszyły się największym zainteresowaniem były m.in.:

dwa obrazki wykonane techniką decuopage, przekazane przez Małżonkę Prezydenta RP Agatę Kornhauser-Dudę, dar od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego – podwójny zestaw puzzli „Dama z gronostajem”, srebrne spinki do mankietów z bursztynem w kształcie Polski oraz figurka tancerzy z porcelany z Ćmielowa, pięć tomów „Dziejów Polski” z dedykacją i autografem prof. Andrzeja Nowaka, unikatowa, sygnowana numerem „1”, jubileuszowa płyta winylowa „Lato z Radiem 2021”,  zwiedzanie galerii trofeów Kamila Stocha „Kamiland” w Zakopanem, po której oprowadzi sam Kamil Stoch oraz numer startowy zawodnika z autografami skoczków, koszulka z autografem Wojciecha Nowickiego – mistrza olimpijskiego w rzucie młotem, czy gitara basowa Krzysztofa Ścierańskiego. 

Zwieńczeniem jubileuszowej 20. Akcji Charytatywnej Programu 1 Polskiego Radia „Choinki Jedynki 2021” w podziękowaniu dla wszystkich, którzy zaangażowali się w Akcję będzie koncert z udziałem Haliny Mlynkovej, który odbędzie się 19 grudnia 2021 r.