Centrum odpowiedzialności

Sportowy wymiar CSR najlepiej sprawdza się w przypadku działań prowadzonych wśród lokalnych społeczności. Jednym z pozytywnych przykładów jest RE project development, właściciel centrum handlowo-usługowego Ferio Wawer.
Developer już na etapie planowania inwestycji wpisał na listę swoich priorytetów działania służące aktywizacji lokalnej społeczności, w tym także działań związanych ze sportem. – Szybko znaleźliśmy wspólny język z przedstawicielami samorządu i z lokalnymi aktywistami – mówi Karolina Zalewska, przedstawiciel spółki. – Angażujemy się w wydarzenia w dzielnicy, podczas których poznajemy zapotrzebowanie i oczekiwania mieszkańców dzielnicy odnośnie Ferio Wawer. To bardzo ważne, bo przecież centrum ma służyć przede wszystkim mieszkańcom.

Developer w ostatnim czasie wspierał m.in. organizację rajdu rowerowego „Śladami Ciuchci”, który oprócz sportowej aktywności mieszkańców Wawra, miał też wymiar edukacyjny dotyczący historii linii kolejowej. Kolejnym działaniem tego typu była współorganizacja biegu „Zabierz Piesia do Międzylesia”, który wyróżniał się tym, że biegaczom towarzyszyły czworonogi.
Większość projektów CSR realizowanych przez developera jest związana z historią. To za sprawą miejsca, w którym powstało Ferio: przedwojennej fabryki aparatów elektrycznych. Przemyślana kompozycja tych działań, która czerpie zarówno z historii, kultury i sportu sprawiła, że spółka został wyróżniona w ostatniej edycji Raportu CSR za działania prowadzone na rzecz lokalnej społeczności.
Adam Krawczyk