Carrefour promuje różnorodność z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Unikalnie zaprojektowane przybory szkolne uwzględniające wygodę osób leworęcznych, zestawy szkolne pozwalające poczuć się sobą czy zadbać o przyszłość naszej planety, to tylko część z oferty szkolnej, którą Carrefour przygotował na tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego. Szeroka i różnorodna gama produktów pozwoli każdemu skompletować artykuły zgodne z zapotrzebowaniem, indywidualnym stylem czy zainteresowaniami. 

Szacuje się, że nawet 10–15 proc. populacji pisze lewą ręką.  W Carrefour dostępne są artykuły przygotowane specjalnie dla osób leworęcznych – odpowiednio wyprofilowane czy ułożone na zasadzie lustrzanego odbicia względem “klasycznych” produktów.

Ponieważ w naszej kulturze zdania pisze się od lewej strony do prawej, osoby leworęczne stale zasłaniają sobie tekst ręką. Specjalnie wyprofilowane długopisy pozwolą tym osobom zobaczyć więcej świeżo napisanej treści. Dodatkowo zastosowany w nich szybkoschnący tusz zapobiega rozmazywaniu tego co się właśnie napisało. Takie długopisy, a także “odwrócone” linijki i ekierki, temperówki czy nożyczki można znaleźć w Carrefour zwracając uwagę na specjalne oznaczenia. Carrefour kładzie w tym roku nacisk na naturalne predyspozycje dzieci, oraz zaspokojenie ich potrzeb w każdym zakresie. Pielęgnowanie indywidualnych cech dziecka da mu poczucie komfortu i pozwoli nabrać pewności siebie.

Szkoła “Zero Waste”

Carrefour redukuje ilość plastiku używanego w swoich produktach szkolnych realizując swój program “Droga do Zero Waste”, dając jednocześnie przykład najmłodszym i pomagając im wykreować odpowiedzialne nawyki. Sieć dba o jakość przyborów szkolnych, ponieważ  solidny plecak czy cyrkiel posłużą znacznie dłużej, a dzięki temu w kolejnym roku nie trafią na wysypisko śmieci jako bezużyteczny odpad.

Wśród rozbudowanej oferty produktów szkolnych i biurowych znajdują się m.in.. kultowe, polskie kredki Bambino, dostępne w wersji oprawionej w naturalne drewno, a ich opakowanie pozbawione jest tworzyw sztucznych czy barwników. W Carrefour klienci znajdą również ofertę teczek i różnego rodzaju zeszytów wykonanych z kartonu typu kraft i wysokiej jakości papieru ekologicznego, z wizerunkami znanych postaci z wytwórni Disneya czy komiksów Marvela. Pozwala to zachęcić dzieci do zwracania uwagi na ekologię bez konieczności rezygnacji z towarzystwa ich ulubionych bohaterów.