Budimex podsumowuje współpracę z Fundacją Zwolnieni z Teorii

Budimex  kontynuuje współpracę z Fundacją Zwolnieni z Teorii. Akcja jest kierowana do uczniów i uczennic techników budowlanych oraz ma na celu rozwinięcie ich kompetencji. Firma wraz z Fundacją odwiedził 127  techników w Polsce. Wspólnie stworzyli projekt „Praktyka, która z Tobą zostanie”. Uczniowie w 34 zespołach pracują nad projektami społecznymi.

Generalny wykonawca kontynuuje współpracę z Fundacją Zwolnieni z Teorii – organizacją, która w oparciu o nowoczesną metodykę nauczania, rozwija u młodzieży kompetencje proinnowacyjne, potrzebne w pracy i prawdziwym życiu takie jak: empatia i poczucie sprawstwa, kreatywność, praca zespołowa, komunikacja czy rozwiązywanie problemów.

Budimex wraz z Fundacją odbył trasę po szkołach w całym kraju i stworzył autorski program „Praktyka, która z Tobą zostanie”. Dzięki niemu 34 zespoły studentów od listopada 2022 roku pracują nad projektami CSR-owymi. Uczniowie, którzy przystąpili do programu mogą liczyć na wsparcie merytoryczne ze strony Budimeksu. Eksperci firmy na bieżąco odpowiadają na pytania młodzieży poprzez specjalnie utworzony kanał komunikacyjny, a w styczniu została zorganizowana sesja Q&A ze specjalistami.

Cieszymy się, że możemy wspierać system edukacji i dzielić się z młodzieżą praktyczną wiedzą w zakresie budownictwa w celu wsparcia systemu edukacji. Mamy nadzieję, że uda nam się też zachęcić uczniów do podejmowania studiów na kierunkach związanych z budownictwem – mówi Marta Soboń, Kierownik Działu Rekrutacji i Employer Brandingu w Budimeksie.

Budimex rozpoczął współpracę z Fundacją Zwolnieni z Teorii w ubiegłym roku. Na początku wśród uczniów techników budowlanych zostało przeprowadzone badanie, którego celem było zebranie informacji o rozpoznawalności marki, a także o planach zawodowych młodzieży. Ankietę online wypełniło 355 osób. We wrześniu 2022 roku pracownicy Budimeksu wraz z Fundacją Zwolnieni z Teorii wyruszyli w trasę do wybranych techników w całej Polsce. Udało się dotrzeć do 127 szkół osobiście, a w spotkaniach wzięło udział prawie 12 tys. uczniów. Ponadto do 70 placówek zostały wysłane materiały promocyjne w ramach trasy zdalnej.

Odwiedziny szkół zaowocowały nawiązaniem współpracy Budimeksu z prawie 40 technikami na terenie kraju. Pracownicy firmy zaczęli już przeprowadzać wykłady edukacyjne dla uczniów tych placówek. Młodzież została też zaproszona na dni otwarte na inwestycjach największego generalnego wykonawcy w Polsce – na budowie dworca Warszawa Zachodnia, Portu Gdynia i kolejowego mostu zwodzonego nad Regalicą w Podjuchach. Uczniowie mają też możliwość odbycia praktyk w firmie, które wystartują od 1 marca br.

Nagrodzone zostaną trzy najlepsze projekty, a zwycięskim szkołom Budimex ufunduje, w zależności od potrzeb, odnowienie sali albo wyposażenie jej w sprzęt np. komputery. Już 21 kwietnia na warszawskim Służewcu odbędzie się uroczysty finał, który podsumuje dokonania młodych talentów.

Budimex od dawna wspiera młodych ludzi na ich drodze do kariery. Od wielu lat trwa program praktyk, dzięki któremu już ponad 1400 osób zdobyło pierwsze doświadczenia zawodowe. Dużym sukcesem okazał się także Konkurs Budimex Startup Challenge, skierowany do innowacyjnych przedsiębiorstw i młodych spółek technologicznych oferujących produkty, usługi i rozwiązania w obszarze energetyki, odnawialnych źródeł energii i ekologicznych technologii w budownictwie. Budimex nawiązał też współpracę z uczniami krakowskiego liceum, którzy zwyciężyli w konkursie Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Fundacja Zwolnieni z Teorii

Zwolnieni z Teorii powstali w 2013 roku jako uzupełnienie edukacji szkolnej o praktyczne umiejętności. Młodzi ludzie pracując nad swoim projektem społecznym, rozwijają kompetencje takie jak: empatia, poczucie sprawstwa, kreatywność, praca zespołowa, komunikacja czy rozwiązywanie problemów. Dodatkowo od 2019 roku działa platforma nauczycielska, dzięki której nauczyciele Zwolnionych z Teorii mogą wspierać młodzież w procesie projektowym.

Źródło: Budimex SA