Bolt wyłącza z użytku hulajnogi elektryczne. Chodzi o bezpieczeństwo w Sylwestra

canva.com

Bolt, największy operator mikromobilności w Europie, poinformował, że w trosce o dobro użytkowników, hulajnogi Bolt będą wyłączone z użytku w Sylwestra 2023, od godz. 21:00 do godz. 09:00 kolejnego dnia. 

Elektromobilność nie za wszelką cenę

Bolt, największy operator mikromobilności w Europie nieustannie podejmuje działania, które poprawiają bezpieczeństwo przejazdów na hulajnogach elektrycznych. Dlatego w tym roku, po raz kolejny hulajnogi elektryczne Bolt będą wyłączone w Sylwestra, aby zapewnić bezpieczeństwo samym użytkownikom, ale też i innym uczestnikom ruchu na drodze czy chodnikach. W związku z planowaną przerwą, hulajnogi zostaną wyłączone w nocy z niedzieli (31 grudnia) na poniedziałek (1 stycznia) od godz. 21:00 do godz. 9:00 rano.

– Wyłączamy w Sylwestra nasze jednoślady z użytku w trosce o bezpieczeństwo nie tylko użytkowników hulajnóg, ale także innych uczestników ruchu czy pieszych. Sylwester to czas, gdy wielu z nas bawi się i przemieszcza po mieście. Nie chcemy, żeby ktokolwiek uległ w tym czasie wypadkowi – mówi Bartosz Małecki, senior operations manager, Bolt Rentals w Polsce.

Bolt to europejska superaplikacja, której misją jest uczynienie mobilności miejskiej bardziej przystępną, bezpieczną i zrównoważoną.