Bogusław Mazur: CSR, czyli gdzie szukać dobrej pracy

Każdy, kto szuka dobrej pracy albo solidnego kontrahenta, powinien przebadać, które firmy stawiają na społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR) i są za te działania wyróżniane. To bardzo praktyczna wskazówka, gdzie warto uderzać – możemy przeczytać w najnowszym felietonie Bogusława Mazura.

Bo co to znaczy, że jakaś firma jest chwalona za CSR? To znaczy, że jej menedżerowie rozumieją, że pracownicy nie są cytrynami do wyciskania, że zadowolony pracownik to chodząca reklama firmy i że takiemu pracownikowi naprawdę chce się pracować. Na czym oczywiście zyskuje cała firma.

Wskazówką, gdzie szukać pracy lub z kim robić interesy, mogą byćwyniki konkursów „Pracodawca Godny Zaufania”, współorganizowanych przez Fundację „Teraz Polska” i Krajową Izbę Gospodarczą. W ostatniej, V edycji, nagrody za wzorową politykę pracowniczą otrzymały Danone S.A., Action S.A. oraz Compensa TU. Kapituła konkursu wyróżniła je m.in. za jasne reguły awansu, ułatwienia w podnoszeniu kwalifikacji, ochronę kobiet ciężarnych i młodych matek, dobrą komunikację z pracownikami. W poprzednich edycjach nagrodę dostały takie firmy jak Mostostal Warszawa, Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci Biedronka, Polska Grupa Farmaceutyczna (obecnie Pelion S.A.) czy Koleje Mazowieckie.

Więcej: boguslaw.mazur.salon24.pl