Blogerzy wspierają program „Po stronie natury”

Program „Po stronie natury” już od 6 lat uczy jak dbać o przyrodę. W bieżącej edycji organizatorzy – firma Żywiec Zdrój S.A wraz z partnerami – Fundacją Nasza Ziemia, Lasami Państwowymi oraz partnerem wspierającym: PTTK – zachęcają do odpowiedzialnego korzystania z uroków przyrody na górskich i leśnych szlakach. W tym roku do grona osób popierających akcję, po raz kolejny dołączyli autorzy bloga Podrozniccy.com, którzy specjalnie na potrzeby VI edycji „Po stronie natury” przygotowali wirtualną wycieczkę po Beskidach.

 

Na wirtualną wyprawę po Beskidach zapraszają Ania i Jakub, autorzy bloga podrozniccy.com, którzy specjalnie dla programu „Po stronie natury” wcielili się w przewodników w interaktywnym projekcie multimedialnym. W projekcie blogerów zostały pokazane jedne z najpiękniejszych miejsc na terenie Beskidu Żywieckiego, Śląskiego i Małego. Na zamieszczonych na blogu zdjęciach zobaczymy m.in. szczyt Glinne, Magurkę, Halę Radziszewska, Baranią Górę oraz Rysiankę. Jednym z najatrakcyjniejszych elementów projektu są imponujące panoramy gór z lotu ptaka, zdjęcia sferyczne, galerie oraz filmy. Te niepowtarzalne ujęcia, tworzące multimedialną opowieść o Beskidach, zostały przygotowane specjalnie na potrzeby VI edycji programu. W materiale nie zabraknie również elementów edukacyjnych, w tym wybrane oznaczenia i kolory szlaków czy znaki wraz z ich opisem. Ponadto wszystkie osoby, które wybiorą się z Anią i Jakubem w wirtualną wędrówkę po beskidzkim szlaku dowiedzą się bezpośrednio od przedstawicieli partnerów programu jaka jest geneza i idea akcji „Po stronie natury”, poznają ekologiczną rolę szlaków, a także dowiedzą się jakie zasady powinien przestrzegać turysta będący po stronie natury.

Program „Po stronie natury”, podobnie jak firma Żywiec Zdrój, ma swoje korzenie w Beskidzie Żywieckim, dlatego szczególną uwagę przywiązujemy do dbania o środowisko naturalne tego regionu. Jesteśmy dumni z tego miejsca, dlatego zapraszamy Polaków do odwiedzenie Beskidu Żywieckiego, by poznali piękno przyrody i mogli uczyć się jak odpowiedzialnie z niego korzystać – mówi Monika Piekarska z Żywiec Zdrój.

W ramach VI edycji „Po stronie natury” odnawianych jest ponad 300 kilometrów szlaków turystycznych w Beskidzie Żywieckim, Śląskim i Małym. Organizatorzy programu zapraszają Polaków do odwiedzenia miejsc, w których do tej pory odbywały się coroczne nasadzenia drzew. Dzięki odnowionym trasom turystycznym każdy będzie mógł cieszyć się pięknem beskidzkiej natury.

Więcej na www.postronienatury.pl