Blisko 380 ton żywności trafi do potrzebujących dzięki klientom sieci Biedronka

W efekcie przedświątecznych zbiórek żywności, prowadzonych przez oddziały Federacji Polskich Banków Żywności oraz Caritas w Polsce, w sieci Biedronka udało się zebrać blisko 380 ton produktów spożywczych, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym. Dodatkowo, w ramach partnerstwa z Caritas w Polsce sieć Biedronka wprowadziła do wielkanocnej oferty chlebek do świątecznego koszyka, dzięki zakupowi którego będzie można wesprzeć rodzinne festyny Caritas.

 

W dniach 4 – 5 marca br. odbyła się wielkanocna zbiórka żywności „Tak, pomagam!”, zorganizowana po raz dziesiąty przez Caritas, w którą zaangażowanych było prawie 20 tysięcy wolontariuszy. W akcji wzięło udział 2180 sklepów w całym kraju, w tym aż 1124 placówek sieci Biedronka, w których zebrano blisko 250 ton żywności dla podopiecznych Caritas. Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla placówek Caritas.

Z kolei w drugi weekend miesiąca, w dniach 11-13 marca br., wielkanocną zbiórkę żywności przeprowadziła Federacja Polskich Banków Żywności. W 690 sklepach wolontariusze zachęcali klientów sklepów sieci Biedronka do podzielenia się zakupami. W efekcie udało się zebrać ponad 127 ton żywności. Trafi ona najpierw do magazynów Banków Żywności, gdzie zostanie posortowana, zważona i policzona, a następnie przekazana lokalnym organizacjom społecznym: domom samotnej matki, schroniskom dla ofiar przemocy, noclegowniom dla bezdomnych, jadłodajniom dla ubogich, rodzinnym domom dziecka, świetlicom środowiskowym. Z pomocy żywnościowej przed świętami skorzystają również rodziny wielodzietne, osoby chore, samotnie wychowujące dzieci, bezdomne oraz żyjące w ubóstwie.

 

W ramach działań pomocowych sieć Biedronka wprowadziła do asortymentu chlebek wielkanocny w cenie 0,59 zł. Produkt będzie można zakupić w ofercie czasowej, obowiązującej od 24 marca br. Dzięki zakupowi chlebka wielkanocnego w sklepach Biedronka klienci będą mieli swój udział we wspieraniu działań podejmowanych przez Caritas w Polsce na rzecz najmłodszych z okazji Dnia Dziecka.

 

Sieć Biedronka od lat uczestniczy cyklicznie (kilka razy w roku) w zbiórkach żywności, prowadzonych wspólnie z Federacją Polskich Banków Żywności i Caritas Polska. Regularnie przekazuje również innym instytucjom pełnowartościowe produkty spożywcze. Tylko w 2015 roku wspólnie z tymi organizacjami zebrano ponad 1 150 ton żywności dla najbardziej potrzebujących. W wybranych sklepach Biedronka od listopada odbywały się także zbiórki prowadzone przez Polski Czerwony Krzyż, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Legnica oraz w ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.