Blisko 130 tys. zł przekazała Fundacja „Dbam o Zdrowie” dla podopiecznych Domów Samotnej Matki

16 Domów Samotnej Matki z terenu całej Polski otrzymało blisko 130 tys. zł na zakup leków od Fundacji „Dbam o Zdrowie”. Gościem spotkania, które odbyło się 19 listopada w Domu Samotnej Matki w Łodzi, byli: śpiewaczka operowa Anna Cymmerman oraz gitarzysta Jan Krzos, którzy wystąpili ze specjalnym koncertem dla podopiecznych łódzkiego DSM.

19  listopada br. o godz. 11.00 w Domu Samotnej Matki w Łodzi przy ul. Broniewskiego 1a odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami placówek niosących pomoc pokrzywdzonym kobietom m.in. z Łodzi, Bełchatowa, Wielunia, Warszawy, Krakowa, Gdańska, Poznania, Stargardu Szczecińskiego, Wrocławia, Pobiednej, Zielonej Góry oraz Lasek. Podczas spotkania przyznana została kolejna pula pomocy na zakup leków oraz niezbędnych artykułów medycznych dla matek i ich dzieci. Dodatkowo podopieczni Domów Samotnych Matek otrzymali odzież oraz zabawki. Kwota przyznanej pomocy wyniosła blisko 130 tys. zł.

Jak podkreślają dyrektorzy DSM, otrzymana pomoc jest bezcenna. Liczy się każda złotówka, każdy dar serca i każdy gest dobrej woli. Nie każdą placówkę stać na zatrudnienie prawnika, psychologa czy lekarza. Kobiety przebywające w Domach Samotnej Matki nie uczestniczą także w wydarzeniach kulturalnych ze względu na brak środków finansowych. Tę lukę placówki starają się wypełnić organizując spotkania z ciekawymi ludźmi.

Z podopiecznymi Domów Samotnej Matki kilkukrotnie spotykała się już sędzia Anna Maria Wesołowska, ambasadorka Fundacji „Dbam  o Zdrowie”, której los pokrzywdzonych kobiet szczególnie leży na sercu. W trakcie spotkań dodawała otuchy samotnym matkom i namawiała je do zgłaszania wszelkich przejawów agresji i przemocy w rodzinie. Gościem tegorocznego spotkania była śpiewaczka operowa Anna Cymmerman, która przy akompaniamencie gitarzysty Jana Krzosa, zaśpiewała znane musicalowe przeboje.

Fundacja „Dbam o Zdrowie” od trzech lat wspiera Domy Samotnej Matki z całej Polski. Dotychczas przekazała na ten cel ponad 600 tys. zł. W 2012 r. Fundacja dedykowała samotnym matkom swoją kampanię 1% prowadzoną pod hasłem „Samotna mamo, nie jesteś sama!”. Oprócz pomocy finansowej Fundacja prowadzi program pomocy merytorycznej i szkoleniowej skierowanej do kobiet. Zaproszenie do udziału w cyklu przyjął m.in. Krzysztof Globisz, który w 2012 r. spotkał się z mieszkankami krakowskich Domów Samotnej Matki.

Według stanu na czerwiec 2013 r., w placówkach będących pod opieką Fundacji „Dbam o Zdrowie” znajdowało się ponad 300 matek oraz 300 dzieci. Liczby te cały czas się zmieniają, podopieczne usamodzielniają się, czasami wracają do swoich rodzin, a na ich miejsce przychodzą kolejne kobiety. Każda kobieta starająca się o pomoc w Domu Samotnej Matki, taką pomoc otrzymuje.