BIEGOJAZDA po Sensoryczny Ogród Marzeń

Na zdj. podopieczni i pracownicy Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie
fot. Agnieszka Grzela – Opalińska

Biegojazda to nowa akcja charytatywna Fundacji Grupy PKP. Po sukcesie ubiegłorocznej inicjatywy: „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu” zainicjowano kolejną. Tym razem po Sensoryczny Ogród Marzeń.

Wybiegaliśmy Zieloną Strefę Relaksu

Akcję „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu” zrealizowano przy wsparciu Fundacji Grupy PKP. Celem  projektu było stworzenie miejsca, w którym niepełnosprawne dzieci będą mogły bezpiecznie wypoczywać i relaksować się po licznych rehabilitacjach. Służy również zabawie i nauce poprzez poznawanie świata za pomocą wszystkich zmysłów.

W ramach akcji przez pięć dni opiekunowie, rodzice i przyjaciele przebiegli prawie 500 km zabierając pieniądze na ten szczytny cel. Zespół Placówek obejmuje opieką 329 podopiecznych z wszelkimi rodzajami niepełnosprawności. Podopieczni mają od 3 do 25 lat. Wśród rodzin podopiecznych i pracowników ośrodka są osoby, które były lub są obecnie związane z koleją.

BIEGOJAZDA po Sensoryczny Ogród Marzeń

trasa biegojazdyAkcja odbędzie się w dniach 27 maja – 1 czerwca 2019 r. W wydarzeniu bierze udział czterech pracowników Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie. Przemierzą oni Polskę o siłach własnych mięśni. Codziennie będą mieli do pokonania ponad 100 km trasy biegiem i jazdą na rowerze. Łącznie w ciągu sześciu dni zmierzą się z dystansem ponad 620 km z południa kraju na północ. Wszystko po to, aby stworzyć magiczne miejsce dla dzieci z niepełnosprawnościami. Pracownicy chcą zbudować dla nich Sensoryczny Ogród Marzeń – miejsce zabaw i odpoczynku prosto z zaczarowanego świata dziecięcej wyobraźni.

Na czym będzie polegał Sensoryczny Ogród Marzeń?

Sensoryczny Ogród Marzeń zostanie podzielony na dwie strefy – głośną, rekreacyjno-zabawową, oraz cichą. W tej drugiej oprócz wszechobecnej zieleni znajdą się również fontanny i ścieżka sensoryczna. Obie strefy, są bardzo różne od siebie, ale równie potrzebne. Pomogą zarówno w rozwoju, relaksie oraz dadzą odrobinę szaleństwa dla najmłodszych podopiecznych.