#BiegamDobrze dla Australii

9 lutego w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędzie się bieg #BiegamDobrze dla Australii. Nieważne jest forma fizyczna, ważne żeby nie być obojętnym i szybko zadziałać. Można pobiec wirtualnie –  założyć swoją zbiórkę #BiegamDobrze i uczestniczyć w wydarzeniu symbolicznie.

Bieg odbędzie się na około 2-kilometrowej pętli. Można przyjść na spacer lub zrobić mocny trening. Bieg odbędzie się z elektronicznym pomiarem czasu. Pełny dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz pomocy dla Australii.

Australię pustoszy niszczycielski pożar buszu

Organizacja WWF Australia szacuje, że w wyniku pożarów życie mogło stracić już ponad miliard zwierząt. Z kolei Australijski Czerwony Krzyż od lipca 2019 r. udzielił pomocy już ponad 20 000 osobom, a 52 000 zostało zarejestrowanych w biurze Czerwonego Krzyża w celu poszukiwania swoich bliskich. Ogień pochłonął ponad dziesięć milionów hektarów powierzchni kontynentu.

#BiegamDobrze dla Australii

W Australii pożary buszu są zjawiskiem naturalnym, cyklicznym. Część gatunków flory potrzebuje ich nawet do prawidłowego funkcjonowania. Jednak bezprecedensowa skala pożarów w tym sezonie zagraża dobrostanowi i bezpieczeństwu kontynentu. Pożary pojawiają się na obszarach, gdzie do tej pory ich nie było, są za duże i zbyt szybkie, by mógł kontrolować je człowiek.

Sprawa tylko pozornie dotyczy kontynentu położonego na drugiej półkuli, to nasza wspólna planeta, która potrzebuje pomocy. Przed mieszkańcami Australii długa i ciężka droga do odzyskania równowagi i tego co utracone. W najbliższych dniach niezbędne jest podjęcie  działań związanych z: rehabilitacją zwierząt, odbudową siedlisk, sadzeniem drzew,  a także zaspokojenie najpilniejszych potrzeb mieszkańców. Dystrybucja wody, paczek żywnościowych i higienicznych, organizacja schronienia i pomoc w odnalezieniu rodziny dla przesiedlonych oraz pomoc psychologiczna.

Na szczęście każdy, kto czuje potrzebę pomocy, ma szansę wesprzeć tę odbudowę

Jak wziąć udział w #BiegamDobrze dla Australii?

1. Zarejestruj się do biegu i załóż swoją zbiórkę internetową  (poinformuj nas czy biegniesz z nami w Łazienkach czy wirtualnie tj. tam, gdzie akurat będziesz)
2. Wybierz beneficjenta swojej zbiórki WWF lub Polski Czerwony Krzyż
3. Roześlij link swojej zbiórki znajomym i poproś o wsparcie
4. Po zebraniu minimalnej kwoty 100 zł  otrzymasz numer startowy. Jednak swoją zbiórkę możesz prowadzić dalej!
5. Przyjdź na start, odbierz swój numer startowy i biegaj dobrze lub pobiegnij gdziekolwiek będziesz.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja „Maraton Warszawski” oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

Więcej: http://pzupolmaratonwarszawski.com/biegamdobrze-dla-australii/?utm_campaign=WWF_BLIK&utm_content=v4&utm_medium=newsletter&utm_source=WWF_getresponse