Biegaj z Nestlé w Kaliszu

W niedzielę 4 października w Kaliszu odbędzie się 35. Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza 2015. Nestlé jest Sponsorem Głównym wydarzenia. To jednak nie jedyna aktywność firmy – w biegu weźmie udział 29 pracowników Nestlé, dla których utworzono dodatkową klasyfikację – Puchar Najszybszego Biegacza. Na starcie Biegu Ptolemeusza staną ramię w ramię z innymi przedstawicielami lokalnego biznesu oraz władzami miasta. Udział w biegu zadeklarował też Prezydent Kalisza – Grzegorz Sapiński.

Firma Nestlé, do której należy zakład produkcyjny WINIARY w Kaliszu, od lat wspiera zdrowy i aktywny styl życia. I nie są to tylko deklaracje. Nestlé jest partnerem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w projekcie „Lekkoatletyka dla każdego!” propagującym królową sportu wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Rok temu w 34. Międzynarodowym Biegu Ptolemeusza, którego sponsorem głównym była firma Nestlé, pobiegła rekordowa liczba prawie tysiąca biegaczy. Tak dużej imprezy biegowej jeszcze w Kaliszu nie było. W tym roku producent kojarzonej z Kaliszem marki WINIARY ponownie sponsoruje Bieg Ptolemeusza.

– Zachęcamy do uprawiania sportu i zdrowego stylu życia naszych pracowników i konsumentów. W ubiegłym roku w Biegu Ptolemeusza wzięło udział prawie 1000 osób. To rekord w historii Kalisza, a liczba ta nie obejmuje towarzyszących głównemu biegowi zawodów przedszkolaków i młodzieży szkolnej. Propagujemy aktywny, sportowy styl życia we wszystkich społecznościach, w których działamy. Zachęcamy do sportu naszych pracowników i konsumentów wraz z całymi rodzinami. To element naszej strategii Tworzenia Wspólnej Wartości. Fakt, że wielu naszych pracowników bierze udział w biegu, to dowód na to, że aktywny i zdrowy styl życia nie jest dla nas tylko deklaracją. To dla nas zaszczyt, że po raz kolejny jesteśmy sponsorem tego ważnego sportowego wydarzenia w Kaliszu – mówi Maciej Klęczek, Dyrektor Fabryki WINIARY w Kaliszu, Nestlé Polska S.A.