Biedronka zaprasza na Forum Ekonomiczne do Krynicy

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, po raz piąty jest partnerem Forum Ekonomicznego w Krynicy. W związku z tegoroczną edycją firma przygotowała bogaty program, obejmujący m.in. organizację panelu na temat roli lokalnych produktów na rynkach krajowych, projekcję filmu „Mundial. Gra o wszystko”, degustacje nowości z oferty Biedronki, a także konsultacje kosmetyczne. Forum odbędzie się w dniach 2-4 września 2014 r. pod hasłem: „Pokryzysowy świat – czas nowych liderów”.

 

Współpraca z polskimi partnerami i promocja ich produktów jest jednym z filarów działalności sieci Biedronka na polskim rynku. Znaczenie lokalnych producentów dla rozwoju gospodarczego regionów i całego kraju będzie jednym z głównych wątków panelu dyskusyjnego JMP pt.: „Rola lokalnych produktów na rynku krajowym”. Uczestnikami dyskusji będą: Alicja Koleśnik, Dyrektor Działu Zakupów Jeronimo Martins Polska, Andrzej Arendarski, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej oraz Konrad Pazgan, CEO Grupy Konspol. Dyskusję moderował będzie Tomasz Wróblewski, publicysta tygodnika „Do Rzeczy”. Panel odbędzie się 3 września w godzinach 13.15 – 14.15 w Domu Forum w Sali Łódź.

Przedstawiciele JMP zostali zaproszeni do najważniejszych debat tegorocznego Forum odbywających się w trakcie Sesji Plenarnych oraz paneli dyskusyjnych. 2 września w godzinach 14.00 – 15.30 Pedro Pereira da Silva, COO Grupy Jeronimo Martins, Country Manager na Polskę uczestniczył będzie w debacie otwarcia pt.: ”Pokryzysowy świat – czas nowych liderów” z udziałem m.in.: Lecha Wałęsy oraz Aleksandra Kwaśniewskiego. Debata odbędzie się w Sali Plenarnej w Pijalni.

Nuno Sereno, Dyrektor finansowy i Członek Zarządu Jeronimo Martins Polska zabierze głos w dyskusji prowadzonej w trakcie Sesji Plenarnej pt.: „Jak prowadzić biznes? Globalne perspektywy, lokalne możliwości”, która odbędzie się 3 września w godzinach 13.15 – 14.15 w Domu Forum w Sali Tarnów.

Problematyce zrównoważonego rozwoju poświęcony będzie panel dyskusyjny pt. „Zrównoważony biznes, czyli jaki?” organizowany 3 września w godzinach 14.25 – 15.25 w Sali Restauracyjnej w Starym Domu Zdrojowym. W panelu uczestniczył będzie Alfred Kubczak, Dyrektor ds. Korporacyjnych JMP.

Wśród aktywności JMP nie zabraknie również wydarzeń kulturalnych. 3 września o godz. 19.00 w kinie Jaworzyna sieć Biedronka, wyłączny sponsor dokumentu „Mundial. Gra o wszystko“, zaprasza na pokaz filmu zorganizowany specjalnie dla gości Forum. Film w reżyserii Michała Bielawskiego ukazuje chwile triumfu polskiej drużyny piłkarskiej podczas pamiętnego mundialu w Hiszpanii w 1982 roku, nazywanego najpiękniejszym serialem stanu wojennego.

Głównym akcentem wizerunkowej obecności Jeronimo Martins Polska na XXIV Forum Ekonomicznym będzie kawiarnia Cafe Biedronka na krynickim Deptaku. To miejsce swobodnych dyskusji, gdzie będzie można wypić filiżankę dobrej kawy oraz skosztować nowości, takich jak np.: zupy, dania i sałatki gotowe, a także posilić się potrawami przygotowywanymi na bazie produktów dostępnych w regularnym asortymencie w sklepach Biedronka. Nie zabraknie także świeżych owoców, warzyw i soków stanowiących ważny element oferty sieci. W tym roku goście odwiedzający Cafe Biedronka mogą liczyć również na wiele dodatkowych atrakcji, takich jak warsztaty winiarskie prowadzone przez Tomasza Koleckiego – Majewicza, wielokrotnego mistrza Polski sommelierów, posiadacza prestiżowego ASI Diploma oraz muzyka na żywo.

Na Forum Ekonomicznym w Krynicy Jeronimo Martins zaprezentuje również ofertę sklepów kosmetycznych hebe. Dedykowane stoisko hebe będzie okazją do zapoznania się z modelem biznesowym tego konceptu oraz do skorzystania z profesjonalnych konsultacji prowadzonych przez kosmetologów marek Bandi i Beauty Lab, dostępnych wyłącznie w sieci hebe.

Od 19 lat Jeronimo Martins Polska wspiera polską gospodarkę m.in. poprzez współpracę z rodzimymi producentami oraz tworzenie miejsc pracy. Jest drugą co do wielkości polską firmą według dziennika „Rzeczpospolita”. Firmę wyróżnia m.in. długofalowa współpraca z ponad 500 polskimi producentami, którzy w wielu przypadkach kooperują z siecią od początku jej funkcjonowania. Obecnie 9 na 10 produktów spożywczych dostępnych w sieci Biedronka pochodzi z Polski. JMP jest jednym z największych płatników podatków wśród polskich firm. W latach 2010-2013 spółka odprowadziła na rzecz Skarbu Państwa zobowiązania podatkowe i publicznoprawne o wartości ponad 2,4 mld zł. Tylko w 2013 r. kwota podatków Jeronimo Martins Polska to ok. 700 mln zł, w tym podatek CIT w wysokości ponad 305 mln zł. Spółka znalazła się na 8. pozycji w najnowszym rankingu największych płatników podatku CIT dziennika „Puls Biznesu”, zajmując jednocześnie pierwsze miejsce wśród sieci handlowych.

Szczegółowy program wydarzeń XXIV Forum Ekonomicznego w Krynicy dostępny jest na stronie organizatora Forum: http://www.forum-ekonomiczne.pl/.