Biedronka zachęca pracowników do dbania o zdrowie poprzez regularne badania, ruch i dietę

Jeronimo Martins Polska już od 12 lat zachęca swoich pracowników do regularnych badań i konsultacji lekarskich w ramach programu „Razem zadbajmy o zdrowie”. W tegorocznej edycji programu firma oferuje wiele nowości, m.in. poszerzony pakiet badań profilaktycznych, wizyty u większego grona specjalistów, telekonsultacje z trenerem aktywności fizycznej lub dietetykiem oraz czaty z pracownikami medycznymi. Do skorzystania z pakietu bezpłatnych świadczeń w terminie od 8 marca do 30 czerwca 2016 r. zaproszonych zostało ponad 55 000 pracowników.

Program profilaktyki zdrowotnej „Razem zadbajmy o zdrowie” umożliwia pracownikom Jeronimo Martins Polska bezpłatne skorzystanie ze specjalistycznych badań i konsultacji, pozwalających na zapobieganie i wczesne wykrycie chorób. Pracownicy są uprawnieni do 4 godzin wolnych w ciągu dnia pracy na przeprowadzenie badań.

Zakres badań dla kobiet i mężczyzn

Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich pracowników, w tym roku firma zdecydowała się na poszerzenie pakietu bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich oferowanych w ramach programu. W efekcie, kobiety mogą skorzystać z wizyty u internisty, okulisty, stomatologa lub dodatkowo dermatologa albo dietetyka. Mają też możliwość konsultacji z ginekologiem z pobraniem cytologii. Badania dla nich obejmują mammografię lub USG piersi lub USG ginekologiczne. Panie mogą także wykonać podstawowe badania krwi (morfologię i OB) oraz w ramach tegorocznych nowości – dokonać szczegółowego pomiaru hormonów tarczycy (TSH, FT3 i FT4).

Mężczyźni mogą odbyć dwie wizyty do wyboru u: internisty, okulisty, stomatologa, dermatologa albo dietetyka oraz wykonać badania USG jamy brzusznej i EKG spoczynkowe, a także przeprowadzić kompleksowe badania analityczne, obejmujące morfologię krwi i OB, glukozę, lipidogram oraz badanie ogólne moczu. Nowością dla panów jest możliwość skontrolowania poziomu transaminazy (GPT/ALT), związanej z pracą wątroby oraz kreatyniny, wpływającej na funkcjonowanie nerek.

Dodatkowe konsultacje odnośnie zdrowego trybu życia

W tegorocznej edycji programu Jeronimo Martins Polska namawia także do podjęcia regularnej aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania się. Wszyscy pracownicy mogą skorzystać z konsultacji telefonicznych z dietetykiem i trenerem aktywności fizycznej. Zaplanowane zostały także czaty online z konsultantami medycznymi, podczas których pracownicy JMP będą mogli poruszać kwestie związane z badaniami oraz sposobami dbania o zdrowie. Dodatkowo, w specjalnie przygotowanej aplikacji, zostaną utworzone dwa wyzwania sportowe (biegowe i rowerowe), dzięki którym pracownicy będą mieli okazję zmobilizować się do aktywności fizycznej oraz dzielić się swoimi wynikami z innymi.

Kampania edukacyjna dla pracowników i klientów

Akcji „Razem zadbajmy o zdrowie” towarzyszy kampania edukacyjna, skierowana zarówno do pracowników i ich rodzin, jak i do klientów sieci Biedronka. Jej ambasadorami są pracownicy firmy JMP. Zachęcają oni do wykonywania regularnych badań profilaktycznych oraz pamiętania o codziennej aktywności fizycznej i zdrowych nawykach żywieniowych. W ramach kampanii dla pracowników przygotowano dedykowane materiały edukacyjne. Przy tej okazji, biorąc pod uwagę skalę działalności i możliwości dotarcia z ważnymi przekazami do szerokiej grupy odbiorców, sieć Biedronka opracowała również przewodnik po badaniach dla swoich klientów. Na dedykowanej stronie: www.biedronka.pl/pl/social-responsibility/razem-zadbajmy-o zdrowie znalazły się ważne informacje na temat istoty badań profilaktycznych, wymienione są także konsultacje, o których warto pamiętać.

Podstawowe informacje o programie Razem zadbajmy o zdrowie oraz pozostałych programach socjalnych w Jeronimo Martins Polska

Program „Razem zadbajmy o zdrowie” realizowany jest od 2005 roku. Tylko w 2015 roku w jego ramach zrealizowano ponad 17 000 badań. Program był wielokrotnie nagradzany, m.in. w plebiscycie Know Health, Nagrodą Zaufania Złoty OTIS 2011, czy wyróżniony w Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”.

„Razem zadbajmy o zdrowie” jest jednym z 17 programów wsparcia dla pracowników, realizowanych przez Jeronimo Martins Polska w oparciu o trzy filary – Rodzinę, Edukację i Zdrowie. Pomagając w tych obszarach, firma ma wpływ na poprawę jakości życia swoich pracowników. Od 2015 roku wszystkie działania prowadzone są pod wspólną marką „Dla Nas. Razem w każdym momencie”, której główną wartością jest budowanie poczucia jedności, bezpieczeństwa i przynależności pracowników.