Biedronka po raz piąty partnerem Welconomy Forum w Toruniu

Sieć sklepów Biedronka kolejny raz została partnerem Welconomy Forum in Toruń. XXIII edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 7-8 marca 2016 roku. Biedronka będzie uczestniczyć w debatach merytorycznych i promować polskie produkty na swoim stoisku.

 

 

Organizatorem forum – jednego z największych kongresów gospodarczych w Polsce – jest Stowarzyszenie Integracja i Współpraca. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia szczególny nacisk zostanie położony na innowacyjność w gospodarce i nauce oraz na współpracę między tymi dziedzinami.

Co roku w forum uczestniczy ponad 2000 osób, a wśród nich najważniejsze postaci ze świata polityki, biznesu, nauki i mediów, z kraju i zagranicy. W roli prelegentów tym razem wystąpią m.in.: prof. Jerzy Buzek – Przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012, Jarosław Gowin – wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jerzy Kwieciński – wiceminister rozwoju, Marek Zagórski – wiceminister Skarbu Państwa, Witold Kołodziejski – wiceminister cyfryzacji i prof. Andrzej Tretyn – Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W ramach partnerstwa Biedronki i Forum, przedstawiciel Jeronimo Martins Polska – Alfred Kubczak, Dyrektor ds. Korporacyjnych – weźmie udział w panelu dyskusyjnym pt. Czy patriotyzm konsumencki produktów rolnych ma sens?“, który odbędzie się pierwszego dnia forum, w godz. 16:00 – 17:30, w Hotelu Copernicus.

Wybór panelu przez JMP wynika z realizowanej od początku działalności strategii wspierania polskich producentów i rodzimych produktów spożywczych. Biedronka postawiła na odpowiedzialną współpracę, wzajemną lojalność i długofalowe partnerstwo z krajowymi dostawcami. Obecnie sieć współpracuje z ponad 500 polskimi firmami. W efekcie, większość produktów spożywczych dostępnych w sklepach Biedronka pochodzi z Polski. Dla wybranych kategorii produktów, np. dla wędlin, mięsa i nabiału, odsetek ten sięga niemal 100%. Także wśród warzyw i owoców podstawę asortymentu stanowią zawsze, gdy to możliwe, krajowe produkty rolne.

Razem z partnerami handlowymi Biedronka inwestuje w zrównoważony rozwój. Wśród wspólnych przedsięwzięć są tak unikalne inicjatywy, jak odtworzenie tradycyjnych upraw warzyw i owoców. Przykładami są: polski czosnek i tradycyjne odmiany owoców.

Obok działań asortymentowych Biedronka realizuje również liczne akcje promujące spożywanie rodzimych produktów. Już od ponad 10 lat prowadzona jest kampania polskie produkty, której ubiegłoroczna edycja nosiła hasło „Prawdziwe polskie jedzenie gotują nasze mamy, a prawdziwe polskie produkty znajdziesz w Biedronce“. Od 2014 r. sieć prowadzi także akcję #jedzcopolskie, w ramach której na specjalnej stronie internetowej http://jedzcopolskie.biedronka.pl/ można znaleźć informacje na temat wybranych polskich produktów, dostępnych w sklepach Biedronka, takich jak np.: jabłka, gruszki, pomidory, a także ciekawe przepisy z ich wykorzystaniem.

Te i wiele innych krajowych produktów z oferty Biedronki uczestnicy Forum będą mogli spróbować na stoisku Biedronki, znajdującym się w Hotelu Copernicus.

Więcej informacji na temat forum oraz akredytacji dziennikarskich na to wydarzenie znajduje się na stronie internetowej www.welconomy.pl.