Biedronka angażuje się w ratowanie ginących gatunków zwierząt

Kupując w Biedronce specjalne maskotki, puzzle czy zeszyty możesz wesprzeć ratowanie zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt. Część kwoty uzyskanej ze ich sprzedaży tych produktów przekazana zostanie na projekty ochrony przyrody WWF Polska.
maskotki_rysSpecjalna oferta Biedronki i WWF pomyślana jako realizacja idei „nauki poprzez zabawę” i na pewno sprawi radość każdemu dziecku. W sklepach dostępnych będzie 9 pluszowych maskotek przedstawiających gatunki rzadkie lub zagrożone wyginięciem w Polsce oraz na świecie. Spośród zwierząt występujących w naszym kraju znalazły się: ryś, niedźwiedź, foka szara, morświn, wilk; zaś spośród tych żyjących w innych częściach globu: krokodyl syjamski, żółw szylkretowy, panda wielka i tygrys. Pluszowe zabawki odwzorowują naturalny wygląd zwierząt żyjących na wolności. Do każdej maskotki dołączona jest także zawieszka z krótkim opisem zwierzęcia oraz mapką obrazującą jego występowanie. Dzięki temu każda z nich jest nie tylko zabawką, ale także źródłem wiedzy o zwierzętach.

Dużo uśmiechu może dostarczyć także układanie puzzli. W ofercie znajdzie się 8 zestawów 1000-elementowych puzzli, wyprodukowanych z papieru pochodzącego z odpowiedzialnych źródeł, przedstawia zdjęcia żółwi morskich, pantery śnieżnej, wilków, tygrysów, pandy wielkiej, pingwinów, sowy i albatrosów.

Dla wszystkich miłośników przyrody i zwierząt przygotowano również niepowtarzalne licencjonowane kołozeszyty. Papier, który został użyty do ich produkcji ma certyfikat FSC, dzięki temu wiemy, że lasy tropikalne nie ucierpiały przy jego produkcji. Wszystkie notatniki zawierają zdjęcia i grafiki przedstawiające m.in. zagrożoną wyginięciem pandę wielką oraz logo WWF i są nowością na polskim rynku. Ich funkcjonalne zaprojektowanie sprawia, że są idealnym produktem do szkoły i na uczelnię.

Oferta dostępna będzie w sklepach sieci Biedronka od 22 września do 4 października.

Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci sklepów Biedronka, jako firma odpowiedzialna społecznie i środowiskowo, angażuje się w wiele projektów związanych z ochroną przyrody i zwierząt. Kolejnym z nich jest specjalna akcja tematyczna przygotowana we współpracy z WWF Polska. Organizacja ta chroni przyrodę na całym świecie i działa na rzecz powstrzymania degradacji środowiska naturalnego naszej planety oraz kształtowania przyszłości, w której ludzie będą żyli w harmonii z przyrodą.