Bezpieczne i ekologiczne wakacje

Dobiega końca organizowana po raz szósty przez Stowarzyszenie Integracja i Współpraca z Torunia akcja „Bezpieczne i Ekologiczne Wakacje”. W ramach akcji zorganizowano festyny rodzinne na terenie całego kraju.

– Podczas każdego festynu staraliśmy się dotrzeć do młodych ludzi i ich rodziców z jasnym przekazem, aby zapobiec wakacyjnym tragediom oraz przekazać wiedzę z zakresu profilaktyki ekologicznej, zdrowego trybu życia oraz szkodliwości zażywania używek – mówią organizatorzy.

Poprzez gry i zabawy przypominano uczestnikom pikników m.in. o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze, w wodzie, w podróży oraz w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu podczas wakacyjnego wypoczynku.

– Poprzez działania prewencyjne można wiele osiągnąć. Zaniedbania w tym zakresie mają  katastrofalne konsekwencje dla nas wszystkich – przekonują organizatorzy.

Tegorocznymi adresatami projektu byli mieszkańcy gmin oraz powiatów m.in. województwa kujawsko – pomorskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, a także pomorskiego, zwłaszcza z terenów wiejskich  i małych miast oraz  turyści odwiedzający  miejscowości wypoczynkowe.

W minione wakacje  akcja „Bezpieczne i Ekologiczne Wakacje” zgromadziła około 300 000 uczestników. Partnerem głównym tegorocznej edycji była Grupa Energa.

jn