#beeYOPE – już piąty rok wspiera dzikie zapylacze

Marka Yope wraz z Partnerami akcji – Fundacją Banku BNP Paribas oraz Fundacją Łąka – przygotuje  aż 800 pakietów edukacyjnych dla szkół. Z ich pomocą dzieci dowiedzą się o znaczeniu ochrony dzikich pszczół i ich środowiska naturalnego! Rekrutacja szkół rusza 12 września od godziny 12:00.

W pakiecie znajdują się zeszyty do ćwiczeń pełnych zadań i zabaw, 25 ołówków, zestawów naklejek dla uczniów, teczka z materiałami dydaktycznymi dla nauczyciela do przeprowadzenia pełnych wrażeń 1-2 lekcji o łąkach i dzikich pszczołach, saszetka z nasionami do wysiania 25m2 szkolnej łąki.

Kto może zamówić pakiet?

Nauczyciel albo rodzic ucznia. Pakiety są przeznaczone dla szkół podstawowych, uczniów klas 1-5. W formularzu zgłoszeniowym trzeba wypełnić dane do jakiej szkoły i klasy zamawiany jest pakiet.

#beeYOPE

#beeYOPE to powstała w 2018 roku akcja mająca na celu pomoc dzikim pszczołom. Podczas pierwszej edycji dzięki sprzedaży serii kosmetyków Kwiat Lipy, wysianych zostało tysiąc m2 kwietnych łąk. Rok później zasiano kolejnych 10 000 łączek, a dodatkowo firma YOPE przekazała całkowity dochód z licytacji dzieł sztuki na rzecz Fundacji Łąka.