Bayer Liderem Ochrony Zdrowia

Magazyn „Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia” po raz 11. przyznał swoje prestiżowe nagrody. Kryształową statuetkę Lidera Ochrony Zdrowia i III miejsce w kategorii Promocja i Profilaktyka Zdrowia przyznano firmie Bayer za Salon Zdrowia Baylab.

 

Uroczysta gala, która zgromadziła najważniejsze osoby i instytucje z sektora ochrony zdrowia, odbyła się w ubiegłym tygodniu w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Konkurs Liderów Ochrony Zdrowia jest niezależny i bezpłatny. Co roku wyłania najciekawsze inicjatywy na rynku ochrony zdrowia i farmacji. Laureatów wybiera 25-osobowa Kapituła złożona z osobistości rynku zdrowia (m.in. prof. Alicja Chybicka – uznany transplantolog, dr Beata Małecka-Libera – posłanka na Sejm RP, Urszula Jaworska – prezes fundacji własnego imienia, prof. Witold Zatoński – uznany onkolog).

Kapituła konkursu przyznała w tym roku nagrody w trzech kategoriach: Promocja i Profilaktyka Zdrowia, Działalność na Rzecz Pacjenta oraz Skuteczne Zarządzanie. Po raz pierwszy wśród laureatów pojawił się Baylab.

Salon Zdrowia Baylab – stworzony przez firmę Bayer w 2012 roku – uświadamia społeczne znaczenie innowacyjności, osiągnięć naukowych, zachęca do odwagi myślenia. Misją firmy Bayer jest „Science For A Better Life” – czyli „nauka dla lepszego życia”. Jej badania skupiają się na organizmach żywych: człowieku, zwierzętach i roślinach, a działalność badawczo-rozwojowa opiera się na głębokim zrozumieniu zachodzących w nich procesów biochemicznych. Tą wiedzą firma dzieli się podczas otwartych familijnych warsztatów w Salonie Zdrowia Baylab. Tematyka spotkań dotyczy zdrowia człowieka, profilaktyki, bioróżnorodności. Poruszane są również tematy trudne – takie, jak onkologia: wszystko po to, by zrozumieć, że nowotwór można pokonać. Twórcy salonu mają nadzieję, że – dzięki promowaniu zdrowego stylu życia, świadomego odżywiania – nowa generacja aktywnej młodzieży uniknie wielu chorób. Dzięki współpracy z polskimi naukowcami i pedagogami tematy te są podane w sposób ciekawy, empiryczny i nowoczesny.

Ostatnio do współpracy zaproszono twórców aplikacji interaktywnych i „gamingu” – efektem jest innowacyjna aplikacja Wirtualnej Rzeczywistości – która pozwala na interaktywną podróż po ludzkim organizmie i m.in. zrozumienie na czym polega migotanie przedsionków oraz jak widzi świat osoba cierpiąca na wysiękowe AMD. Baylab to dobry przykład działań społecznie odpowiedzialnych, o rzeczywistym efekcie społecznym. 20 000 uczestników zajęć to osoby, które rozumieją znaczenie innowacyjności dla swojego aktywnego, codziennego życia.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a rejestracje dostępne na stronie www.baylab.bayer.com.pl