Banki Żywności otrzymały dodatkowe 17 ton żywności od Tesco

W trakcie listopadowej, Świątecznej Zbiórki Żywności, klienci Tesco podarowali potrzebującym 84 tony żywności. Ale ich szczodrość była ważna także z innego powodu –  Tesco zobowiązało się bowiem przekazać dodatkowe 20% zebranych produktów Federacji Polskich Banków Żywności. W sumie Tesco przekazało 17 ton produktów do ponad 30 lokalnych Banków Żywności.

Do Banków Żywności trafiło m.in. 5 tysięcy opakowań makaronu, 10 ton mąki czy 1 000 kilogramowych kartonów z ryżem.

Tesco Polska już od 2000 r. współpracuje z Federacją Banków Żywności, włączając się w jej ogólnopolskie zbiórki. Produkty zbierane w sklepach Tesco to niemal 10% wolumenu wszystkich zbiórek Banków Żywności przeprowadzanych w sieciach handlowych. Dzięki tej inicjatywie, od 13 lat do najbardziej potrzebujących trafiają tony produktów przekazywanych przez klientów sklepów Tesco.  Efektem Świątecznej Zbiórki Żywności są ponad 84 tony produktów przekazane przez klientów i 17 ton przekazanych przez Tesco. W sumie taka ilość żywności wystarczy na posiłki dla ok. 400 tysięcy osób!

Chcielibyśmy podziękować naszym klientom, dzięki którym po raz kolejny Świąteczna Zbiórka Żywności w naszych sklepach zakończyła się sukcesem – mówi Czesław Grzesiak, Wiceprezes Zarządu Tesco Polska. Uwzględniając dodatkowe produkty o wadze 20% całości zebranej żywności, przekazujemy Federacji Polskich Banków Żywności ponad 100 000 kg żywności, która trafi między innymi do domów samotnych matek i świetlic dla ubogich dzieci.

Świąteczna zbiórka żywności i pomysł na przekazanie dodatkowych 20% żywności to kolejna inicjatywa Tesco realizowana w ramach współpracy z Federacją polskich Banków Żywności. W październiku minionego roku Tesco jako pierwsza polska sieć handlowa wykorzystała nowe możliwości otwarte przez zmiany w prawie dotyczącym darowizn i rozpoczęła bezpośrednie przekazywanie nadwyżek żywności. Od tego czasu do Banków Żywności trafiło ponad 100 ton żywności.