Bank BNP Paribas wspiera walkę z pandemią koronawirusa

Bank BNP Paribas, aby wesprzeć polską służbę zdrowia, przekazał środki na wykonanie 1000 testów na obecność SARS-CoV-2. Dzięki temu szpitale i placówki medyczne będą mogły zlecić bezpłatnie badania do laboratorium Warsaw Genomics. Dodatkowo, Bank zakupił 20 000 maseczek ochronnych, które dostarczy do ośrodków medycznych.

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) tylko poprzez wykonywanie dużej ilości testów możliwe jest przerwanie łańcucha dalszych zakażeń. Dlatego też, Bank BNP Paribas włączył się w bezpośrednie wsparcie finansowe na rzecz zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19. Dzięki temu przekazane środki pozwolą na zakup 1000 testów, które laboratorium Warsaw Genomics wykona na zlecenie Ministerstwa Zdrowia. Jednocześnie Bank zakupił 20 000 maseczek, które przekaże placówkom medycznym.

Bank BNP Paribas podjął już wcześniej działania w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie klientów oraz pracowników. Bank wprowadził m.in. ograniczenie w liczbie osób, które jednocześnie mogą przebywać w oddziałach oraz zmienił ich godziny otwarcia. W każdej placówce jest pracownik, który zarządza kolejką i informuje o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa. Oddziały zostały wyposażene w ochronne szyby plexi na stanowiskach obsługi klienta. W centralach i oddziałach Banku rozmieszczono dozowniki ze środkami odkażającymi, a placówki i biura banku są również regularnie dezynfekowane z wykorzystaniem specjalistycznych środków.

Pracownicy BNP Paribas mają także szeroką możliwość wykonywania obowiązków zdanie, jeśli pozwala na to charakter ich pracy. Bank zachęca też klientów do ograniczenia wizyt w oddziałach oraz korzystania z innych kanałów obsługi tj. bankomatów i wpłatomatów, bankowości internetowej i mobilnej, natomiast w sklepach do korzystania z płatności za pomocą kart płatniczych i Blika oraz elektronicznych portfeli Apple Pay i Google Pay zamiast gotówki.

Jednocześnie BNP Paribas wspiera swoich klientów dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa. Bank oferuje im czasowe ułatwienia w spłacie zobowiązań oraz wdraża pakiet działań pomocowych dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców.

Bank uruchomił również specjalną stronę informacyjno-edukacyjną: bnpparibas.pl/koronawirus