Bądźmy razem z Biedronką i Caritasem

plakat piknik biedronka i caritas

Konkursy z nagrodami, zabawy edukacyjne, skoki na trampolinie, koncerty, quizy, zajęcia z żonglerki, warsztaty origami… od atrakcji na tegorocznych piknikach Biedronki i Caritas „Bądźmy razem” może zakręcić się w głowie.

Seria odbywających się w całej Polsce festynów rodzinnych rozpoczyna się 18 maja br. w Bydgoszczy, na osiedlu Myślęcinek, a kończy 16 czerwca br. w podprzemyskiej Jodłówce. Program pikników jest różny w każdej miejscowości, ale jeden punkt imprezy jest taki sam wszędzie: wszyscy podopieczni Caritas otrzymają paczki od Biedronki. Wstęp na imprezy wolny!

Bądźmy razem

Nie tylko różnorodność atrakcji na piknikach „Bądźmy razem” robi wrażenie, imponujące są także statystyki: wydarzenia odbędą się w 22 miejscowościach, a rozdanych zostanie 70 tysięcy paczek z łakociami dla najmłodszych. Przygotowała je sieć sklepów Biedronka, która jako partner strategiczny wspiera organizację festynów finansowo i logistycznie.

– Współpracujemy z Caritas przy organizacji festynów rodzinnych z okazji Dnia Dziecka już od 14 lat. Od początku postrzegaliśmy tę współpracę jako możliwość promowania rodzinnych wartości, bo to wydarzenia skierowane do całej familii. To także szansa na edukację najmłodszych w najlepszy możliwy sposób: poprzez zabawę – mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w Jeronimo Martins Polska.

Chociaż festyny skierowane są głównie do najmłodszych, w programie można znaleźć także atrakcje dla dorosłych. Przykładem pierwszy festyn „Bądźmy razem”. Już 18 maja br. w bydgoskim Myślęcinku można będzie wykonać badanie skóry i uzyskać porady kosmetyczne. Stanie tam też mobilne stanowisko wydające uprawnienia do Zintegrowanego Informatora Pacjenta NFZ i punkt konsultacyjny Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, które udzieli porad na temat przyznawania zasiłków macierzyńskich, opiekuńczych i chorobowych oraz rent z tytułu niezdolności do pracy, rent socjalnych i rodzinnych.

Terminy festynów:

18 maja – Myślęcinek (na Różopolu, od godz. 13:00)

26 maja – Poznań (Ostrów Tumski, od godz. 12:15); Rzeszów (Kościół św. Krzyża i Rynek, od godz. 12:15); Leszczawa Dolna (od godz. 11:30); Bielsko-Biała (Park Słowackiego, od godz. 15:30)

31 maja – Legnica (Al. Orła Białego, od godz. 10:00); Sosnowiec (Górka Środulska, od godz.15:00)

1 czerwca – Ełk (Plac Jana Pawła II, od godz. 8:30); Działdowo (od godz. 13:00); Rokitno (Sanktuarium MB, od godz. 10:30); Szczecin (Teatr Letni, od godz. 15:00); Starogard Gdański (Park Nowe Oblicze, od godz. 10:00); Frombork (ul. Krasickiego 6, od godz. 7:30)

2 czerwca – Sanok (Kościół farny, Rynek, 12:30); Kraków (Bieńczyce, boisko Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Salezjanek, od godz. 11:00); Barnimie (od godz. 11:00)

5 czerwca – Wołomin (ul. Miła 22, od godz. 9.30)

6 czerwca – Łódź (Park im. Józefa Piłsudskiego, teren przy muszli koncertowej, od godz. 10:00)

7 czerwca – Radom (MOSIR, ul. Narutowicza 9, od godz. 10:00)

8 czerwca – Ptaki k/Nowogrodu (Ośrodek Caritas Bliźnim, od godz. 9:00); Tczew (Bulwar Nadwiślański, od godz. 11:00); Polanica Zdrój (od godz. 10:00)

9 czerwca – Łańcut (plac przy szkole TMR, od godz. 11:00)

11 czerwca – Żaków (boisko Szkoły Podstawowej, od godz. 11:00)

16 czerwca – Jodłówka (od godz. 11:00)