Appkomat InPost – nadawanie i odbieranie przesyłek jeszcze bardziej przyjazne środowisku

Od lipca mieszkańcy Krakowa i Warszawy mogą korzystać z   nowego rodzaju maszyny do nadawania i odbierania przesyłek, czyli Appkomatu InPost. Ten nowy Paczkomat®, uczyni usługi logistyczne bardziej przyjazne dla  środowiska.

Już teraz korzystanie z tradycyjnego urządzenia jakim jest  Paczkomat pozwala obniżyć emisję CO2 nawet o 75%, w porównaniu do poziomu emisji przy  indywidualnych dostawach paczek do domów. W przypadku nowej wersji maszyny jej wpływ na  środowisko będzie jeszcze lepszy.

Działania na rzecz poprawy środowiska to jeden z kluczowych filarów działalności InPostu i jego strategii ESG. Zawsze staramy się znaleźć rozwiązania, które nie tylko usprawnią czy unowocześnią nasze usługi, ale  realnie przyczynią się do poprawy i obniżenia negatywnego wpływu działalności człowieka na naszą planetę. Jestem pewien, że tak jak wcześniejsze nasze urządzenia, tak nowo zaprojektowany Appkomat InPost stanie się wzorem wskazującym kierunek rozwoju dla procesów logistycznych w e-commerce w XXI wieku – mówi Rafał Brzoska, założyciel i Prezes InPostu.

 Appkomat InPost to Paczkomat® przyszłości. Wszystko za sprawą nowej zoptymalizowanej i bardziej ergonomicznej konstrukcji samego urządzenia. Do swojego funkcjonowania potrzebuje on  mniej energii elektrycznej niż tradycyjny Paczkomat®. Jedną z istotnych zmian, która zaszła w konstrukcji była rezygnacja z dużego ekranu wyświetlania. Brak dużego ekranu i mniejsza ilość komponentów z jakich jest zbudowany, pozwala znacznie zmniejszyć zużycie prądu podczas eksploatacji.

Całe urządzenie wygodniej obsługuje się przy użyciu nowej wersji aplikacji InPost Mobile. Wygodne, szybkie nadawanie, odbieranie i zwracanie przesyłek, bez wpisywania numeru telefonu oraz kodu przesyłki, a jedynie za pomocą „jednego kliknięcia” w aplikacji będzie możliwe zarówno w  Appkomacie InPost, jak  i  w  urządzeniach z wbudowanym ekranem. Dodatkowo część z maszyn będzie w przyszłości wyposażona w panele fotowoltaiczne oraz czujniki, które umożliwią sprawdzenie stanu powietrza w  okolicy.

Pierwsze urządzenia obsługiwane całkowicie przez smartfon będzie można znaleźć w Warszawie i Krakowie, a kolejne będą sukcesywnie pojawiać się  w innych polskich miastach.

Aby móc skorzystać z nadania i odbioru przesyłki z  użyciem aplikacji InPost Mobile, wystarczy pobrać ją na swoje urządzenie z jednego z oficjalnych sklepów: Google Play, App Store lub Huawei AppGallery.