13 projektów aktywizujących dla dzieci i młodzieży oraz 1027 uczestników to bilans zakończonych właśnie wakacji na terenie Włocławka i okolicznych gmin. Atrakcje najmłodszym spędzającym lato w miejscu swojego zamieszkania zapewniły lokalne organizacje pozarządowe, które zorganizowały dla nich półkolonie. Ich hasłem przewodnim były „Wakacje z przygodą”. Fundatorem bogatej oferty zajęć była już tradycyjnie Fundacja ANWIL dla Włocławka.
Fundacja korporacyjna ANWILU w tym roku już po raz czwarty zorganizowała wakacyjny konkurs grantowy, którego celem jest zapewnienie atrakcji dzieciom i młodzieży spędzającym lato w mieście. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były podróże.
Wśród 13 zrealizowanych w ramach konkursu wakacyjnych projektów znalazły się m.in. zajęcia żeglarskie (organizator Włocławski Okręgowy Związek Żeglarski), warsztaty kulinarne i garncarskie (Fundacja Caietanus), harcerskie gry terenowe oraz nauka szyfrów (Chorągiew Kujawsko-Pomorska Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Włocławek), a także spotkania z globtroterami: Piotrem Wawrowskim oraz Kamilem Czarneckim, podczas których uczestnicy mieli szansę dowiedzieć się, jaki jest sposób na spełnianie podróżniczych marzeń (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubaniu).
Z letnich atrakcji sfinansowanych przez Fundację ANWIL dla Włocławka skorzystało łącznie aż 1027 młodych mieszkańców miasta i gmin ościennych.
– Wakacje w mieście nie muszą być nudne, o czym kolejny raz przekonali się uczestnicy półkolonii zorganizowanych, dzięki wsparciu Fundacji korporacyjnej ANWILU, przez lokalne organizacje pozarządowe. Ich celem było dostarczenie młodym ludziom rozrywek o wymiarze edukacyjnym, tak aby zdobywając wiedzę na temat obcych krajów, poszerzali swoje horyzonty i pozostawali otwarci na odmienność etniczną lub kulturową. Jednak niezależnie od tematu przewodniego tegorocznej edycji wakacyjnego konkursu grantowego, półkolonie jak co roku stały się również okazją dla dzieci na doświadczanie, a także uczenie się sposobu cennego i efektywnego zagospodarowania wolnego czasu – powiedziała Bożena Cichocka, Prezes Fundacji ANWIL dla Włocławka.