Anna Papka, Amazon: Handel elektroniczny jest bardzo ekologiczny [WIDEO]

Jaki jest wpływ zagranicznych inwestorów na zrównoważony rozwój? Jak handel elektroniczny wpływa na środowisko? Czy klienci Amazon chętniej sięgają po produkty eko? Jakie są największe wyzwania w raportowaniu ESG? Na te pytania odpowiedziała Anna Papka, Public Policy Manager – Sustainability CEE, AMAZON Polska, z którą rozmawialiśmy podczas VIII Europejskiego Kongresu Samorządów.

  • Amazon zadeklarował, że do 2025 roku 100 proc. energii którą zużywa, będzie pochodziła z źródeł odnawialnych, a ponieważ Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o wytwarzanie OZE, to firma chce uczestniczyć w transformacji energetycznej.
  • Handel elektroniczny dotyczący innych produktów niż spożywcze przyczynia się do zmniejszenia ilości hałasu, zmniejszenia natężenia ruchu miejskiego oraz zmniejszenia emisji CO2 w porównaniu z handlem tradycyjnym.
  • Świadomość ekologiczna polskich klientów rośnie, lecz niekoniecznie są oni gotowi dopłacać za rozwiązania eko.

To tylko kilka informacji i przemyśleń autorstwa Pani Anny Papki, które wspierała konkretnymi przykładami.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu:

Organizatorem VIII Europejskiego Kongresu Samorządów był Instytut Studiów Wschodnich, odpowiadający także za organizację m.in. Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Wśród Partnerów Medialnych VIII Europejskiego Kongresu Samorządów były: Magazyn „Raport ESG” oraz portale RaportCSR.pl, oESG.pl i PracodawcaGodnyZaufania.pl.