Amazon rozpoczął współpracę z ośrodkiem dla osób niesłyszących

10 czerwca Amazon Polska rozpoczął współpracę ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym Nr 2 im. Dra. Janusza Korczaka z Przemyśla, a jej inauguracją była wizyta 25 niesłyszących i słabosłyszących podopiecznych ośrodka w centrum logistycznym Amazon w Bielanach Wrocławskich.
Młodzież szkolna w wieku 16-19 lat, która odwiedziła centrum logistyczne Amazon w ostatnią środę to wychowankowie, którzy wykazywali dotychczas duże zainteresowanie szeroko pojętą inżynierią i technologią, a ich marzeniem była możliwość zaobserwowania na własne oczy działalności Amazon.

Celem wizyty było zaszczepienie wśród młodych ludzi pasji do inżynierii i technologii. Wycieczkę po centrum logistycznym poprowadził jego Dyrektor Generalny Marian Sepesi, który szczegółowo pokazał i przy pomocy kadry nauczycielskiej tłumaczącej na język migowy opowiedział o procesach mających w nim miejsce.

„Cieszymy się, że mogliśmy gościć w naszym centrum logistycznym młodzież, która podzielna naszą pasę to technologii i inżynierii logistycznej. Mamy nadzieje, że procesy, które mieli okazję dzisiaj obserwować zainspirują ich do rozwijania swoich pasji naukowych i pewnego dnia może część z nich zostanie naszymi pracownikami” – podsumował wycieczkę Marian Sepesi, Dyrektor Generalny centrum logistycznego Amazon WRO2 w Bielanach Wrocławskich.

„Nie byłem w stanie sobie wyobrazić, że centrum logistyczne Amazon jest tak duże, a procesy w nim zachodzące mogą przebiegać w taki płynny sposób. Chciałbym wrócić tutaj jako pracownik Amazon” – powiedział jeden z uczestników wycieczki po zwiedzeniu centrum logistycznego.

Oprócz wycieczki miał miejsce wykład, podczas którego managerowie działów m.in. HR i operacyjnego opowiedzieli o pracy w Amazon. W spotkaniach w młodzieżą wzięli też udział wolontariusze będący pracownikami Amazon, którzy opowiedzieli o swojej pracy i doświadczeniach z nią związanych.

Współpraca Amazon z ośrodkiem z Przemyśla ma mieć stały charakter, a wycieczki mające zainspirować młodzież do rozwoju swojej kariery zawodowej będą odbywać się regularnie.

Rozpoczęcie współpracy jest kolejnym krokiem europejskiej sieci Amazon we wspieraniu osób mających problemy ze słuchem. W niemieckich centrach logistycznych Amazon zatrudnia już wielu niedosłyszących pracowników, którzy pełnią takie same funkcje jak osoby w pełni słyszące. Postawa Amazon znalazła uznanie oczach władz niemieckiego regionu Nadrenia-Palatynat, którzy przyznali firmie nagrodę za trzecie miejsce wśród pracodawców motywując ją „wyjątkowym podejściem
do zatrudniania pracowników o znacznym stopniu niepełnosprawności”.