Aktywny tryb życia odpowiada za dobrostan pracowników

Sport i aktywny tryb życia, zdrowie i profilaktyka, determinacja i konsekwencja w działaniu. To wartości, które są wpisane w misję i wizję Hasco-Lek S.A. Firma, która jest jedną z największych rodzinnych firm farmaceutycznych w Polsce, od lat angażuje się w lokalne i ogólnopolskie inicjatywy sportowe.

Hasco-Lek S.A. jako jeden z największych pracodawców na Dolnym Śląsku, w dużej mierze odpowiada za dobrostan swoich pracowników. Nikogo nie trzeba przekonywać, że aktywny tryb życia odpowiada za dobre samopoczucie i zdrowie. Każdy odpowiedzialny pracodawca powinien więc zabiegać o to, żeby jego pracownicy uprawiali sport, choćby w najprostszej formie jak np. bieganie czy marsz.

W tym roku Hasco-Lek S.A. było sponsorem dwóch dużych wydarzeń sportowych. W roli sponsora głównego firma przyczyniła się do organizacji Biegu Firmowego, sztafety biegowej dla pracowników firm, w której każdy zawodnik drużyny miał do pokonania dystans 5 km. Co ważne – bieg miał charakter charytatywny, a uczestnictwo w nim było jednocześnie pomocą dla podopiecznych Fundacji Everest. W sztafecie wzięło udział ponad 11 tys. biegaczy i biegaczek. Wśród nich znalazło się aż 15 drużyn z całej Grupy Hasco, a niemal 50 dzieci pracowników pobiegło w Biegu Krasnala.

W organizację wydarzenia włączył się również należący do Grupy Hasco Szpital Vratislavia Medica, którego fizjoterapeuci wspierali uczestników po ukończonym biegu.

Drugim wydarzeniem, była rowerowa gra miejska dla firm, o nazwie FRRuuu. Podczas 25 km trasy, zespoły miały do wykonania kilkanaście zadań, wymagających współpracy w grupie. W edycji wrocławskiej rajdu Hasco-Lek reprezentowało 12 drużyn.

Cieszy nas zaangażowanie pracowników we wspierane inicjatywy sportowe. Utwierdza nas to w przekonaniu, że jest to właściwy i wartościowy kierunek działań – mówi dr Tomasz Han, wiceprezes zarządu Hasco-Lek S.A. – Sport to hart ducha, determinacja i konsekwencja w działaniu. To cechy, które od początku towarzyszą rozwojowi Hasco-Lek oraz filozofii przyjętej przez jego właścicieli.

Jak dodają przedstawiciele firmy, wspieranie inicjatyw sportowych jest niejako wpisane w DNA całej firmy już od samych początków jej działania. Warto przypomnieć historyczne już inicjatywy wspierane przez Hasco-Lek SA: mistrz świata Jason Crump, jako pierwszy wspierany sportowiec, Wrocław Maraton – wieloletnia inicjatywa, Półmaraton „Słowaka” w Grodzisku Wielkopolskim, czy Survival Race.

Ważnym obszarem działań Grupy Hasco, prowadzonych przez Fundację Hasco-Lek, jest wsparcie sportowców z niepełnosprawnościami. W ramach specjalnego programu Fundacja pomaga 16 sportowcom, w tym paraolimpijczykom, współpracuje też z Wrocławskim Klubem Sportowym Niesłyszących „ŚWIT”. – Każdy wspierany przez Fundację zawodnik ma swoją niezwykłą, poruszającą historię. Niektórzy ze swoją niepełnosprawnością żyją od urodzenia. Niektórzy nabyli ją w wyniku nieszczęśliwego, tragicznego wypadku. Łączy ich to, że sport stał się dla nich oknem na świat – mówi Agnieszka Han, prezes zarządu Fundacji Hasco-Lek. – Jestem pełna podziwu, gdy obserwuję ich codzienną wytrwałość w treningach, ciężką pracę w pokonywaniu własnych słabości, odnoszenie kolejnych sukcesów, ogromną koleżeńskość. To środowisko niezwykle ze sobą związane, z pięknymi relacjami. Motywują i wspierają się nawzajem.