Akcja Kręć Kilometry angażuje biznes

,,Kręć Kilometry” to ogólnopolska akcja organizowana przez fundację Allegro All For Planet. Celem kampanii było pokonanie jak największej liczby kilometrów na rowerze i tym samym przyłączenie się do walki o czystsze powietrze.

Do tegorocznej rowerowej rywalizacji miast w ramach akcji ,,Kręć Kilometry” Fundacja Allegro zaprosiła po raz pierwszy przedstawicieli biznesu. Zgłosiło się siedem firm, których pracownicy przejechali łącznie 450 tysięcy kilometrów na rowerach, tym samym redukując ślad węglowy o 16 ton CO2 i spalając 15 milionów kalorii. Rowerowe wyzwanie podjęło m.in. gdańskie LPP. W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy pracownicy LPP oraz sześciu innych firm pokonali na dwóch kółkach łącznie 450 tysięcy kilometrów, redukując ślad węglowy o 16 ton.

– W LPP od wielu lat wspieramy aktywny styl życia pracowników. Śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy bardzo rowerową firmą i dlatego też chętnie podjęliśmy wyzwanie, dołączając do akcji ,,Kręć Kilometry”. Dzięki takim inicjatywom dbamy nie tylko o swoje zdrowie, ale również o czystsze powietrze – w tej rywalizacji wszyscy jesteśmy zwycięzcami – komentuje Sławomir Ronkowski, dyrektor komunikacji LPP.

W klasyfikacji generalnej akcji „Kręć kilometry” LPP zajęło 3. miejsce. Taki wynik był możliwy dzięki zaangażowaniu aż 112 pracowników, którzy wspólnie pokonali ponad 65 tysięcy kilometrów, spędzając łącznie na dwóch kółkach ponad 4 tysiące godzin. Przy okazji zdrowej rywalizacji spalili ponad 2 miliony kalorii i zredukowali ślad węglowy o ponad 1,5 tony. W ramach kampanii „Kręć Kilometry” każdy pracownik mógł na bieżąco monitorować swoje rowerowe rezultaty, swojej drużyny oraz pozostałych firm.

– Od kilku lat w firmie działa LPP Team, czyli grupa zrzeszająca miłośników sportu, licząca około 300 osób. Uczestnikom grupy opłacane są starty w zawodach rowerowych, biegowych oraz triathlonach na terenie całego kraju. Na co dzień mobilizujemy pracowników do korzystania z rowerów nie tylko w czasie dojazdów do pracy, ale i na spotkania służbowe. W tym celu udostępniamy im firmowe rowery oraz przeprowadzamy regularne, bezpłatne przeglądy techniczne ich jednośladów. Co więcej organizujemy wewnętrzne konkursy i rywalizacje sportowe, motywując pracowników do aktywności fizycznej. Do dyspozycji osób pracujących w firmie są również stacje naprawcze dla rowerów, znajdujące się na terenie naszych siedzib w: Gdańsku, Pruszczu Gdańskim i Krakowie – dodaje Sławomir Ronkowski.

Aktywności drużyny sportowej LPP to jedna z wielu form wspierania aktywnego trybu życia pracowników i łączenia tego z proekologicznymi inicjatywami. W LPP działają także WolontWariaci, czyli grupa pracowników, która chętnie angażuje się w projekty ekologiczne, społeczne i charytatywne, organizowane w najbliższym sąsiedztwie firmy. We wrześniu br. w ramach inicjatywy „Ulica Pełna Życia” organizowanej przez Miasto Gdańsk pracownicy centrali firmy przeprowadzili warsztaty dla dzieci z tworzenia mozaiki oraz zorganizowali akcję wymiany ubrań. Każdy odwiedzający gdańską „Ulicę Pełną Życia” mógł wymienić niepotrzebne elementy garderoby, a ubrania, które pozostały na wieszakach, zostały przekazane wraz ze stałą zbiórką używanych ubrań prowadzoną w salonach LPP do Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.