Akademia Uwielbiam – rusza nowa edycja

Wystartowała kolejna edycja Akademii Uwielbiam – ogólnopolskiego programu edukacyjnego, który promuje zdrowy styl życia wśród uczniów. Nauczyciele, którzy zgłoszą swoje klasy do programu, otrzymają bezpłatne materiały do przeprowadzenia inspirujących lekcji łączących naukę z zabawą. Akademii towarzyszy też konkurs, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody dla uczniów, szkół i nauczycieli. Zapisy na stronie www.akademiauwielbiam.pl.

Jakie produkty powinny codziennie trafiać na nasze talerze? Jak prawidłowo komponować posiłki? Dlaczego ruch jest ważny? Jak postępować, żeby nie marnować żywności? Jak spędzić dobrze czas przy gotowaniu posiłków? To tylko część pytań, na które wspólnie odpowiedzą sobie uczestnicy Akademii Uwielbiam, czyli uczniowie klas VI-VIII szkoły podstawowej. Przez wszystkie zagadnienia przeprowadzi uczniów Filip – animowany bohater Akademii Uwielbiam, który o zdrowym stylu życia wie bardzo dużo! Z jego pomocą dzieci poznają m.in. najważniejsze zasady komponowania wartościowych posiłków, niemarnowania żywności i aktywnego stylu życia. Dowiedzą się też, jak czerpać radość ze wspólnego gotowania i spożywania posiłków.

Akademia Uwielbiam dla edukacji

Cała wiedza potrzebna do realizacji programu jest zawarta w komplecie bezpłatnych materiałów, które otrzymują nauczyciele po zgłoszeniu swojej klasy do Akademii Uwielbiam. Na potrzeby tej edycji przygotowane zostały zupełnie nowe, inspirujące scenariusze i kreatywne zadania. Uwzględniają nowoczesne techniki nauczania i są tak skonstruowane, by rozbudzać w dzieciach kreatywność i zachęcać je do wspólnego poszukiwania rozwiązań. Materiały zostały opracowane przez zespół wykwalifikowanych ekspertów – dietetyka oraz metodyków z Fundacji Edukacja na Nowo.

Akademia Uwielbiam to również konkurs dla szkół z nagrodami dla uczniów, nauczycieli i całych szkół! Klasy, które chcą wziąć w nim udział, wspólnie przygotowują zbilansowany przepis zgodnie z wiedzą, którą zdobyli w ramach programu. W konkursie oceniane są zdjęcia gotowego dania i sam przepis. Trzy zwycięskie zgłoszenia otrzymają nagrody: warsztaty kulinarne dla klasy, voucher dla nauczyciela prowadzącego o wartości 700 zł i voucher o wartości 1500 zł dla szkoły na dowolny cel. Organizatorzy wręczą również nagrodę specjalną o wartości 5 000 zł szkole, która prześle w konkursie największą liczbę przepisów ze zdjęciem.

Zapisy do programu Akademia Uwielbiam są realizowane za pośrednictwem platformy www.akademiauwielbiam.pl oraz telefonicznie z pomocą konsultantów. Nauczyciele zgłaszają klasę do programu, wypełniając formularz rejestracyjny. Program edukacyjny Akademia Uwielbiam jest realizowany w całej Polsce.