Jeden z moich przyjaciół słusznie zauważył, że na blogu jest miejsce nie tylko po to, by upubliczniać swoje przemyślenia o wielkich i małych sprawach tego świata, ale także, aby od czasu do czasu się pochwalić. Więc, Szanowni Państwo, z satysfakcją spieszę donieść, że zainteresowanie tegoroczną edycją Konkursu „Teraz Polska” jest naprawdę duże. Do naszej Fundacji wciąż płyną zapytania i prośby o informacje od firm i instytucji z różnych regionów. W związku z tym postanowiliśmy przedłużyć termin zgłoszeń do Konkursu do 5 lutego – informuje Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.
O co najczęściej pytają przedsiębiorcy, zainteresowani zdobyciem Godła „Teraz Polska”? Często mają wątpliwości, czy mała, rodzinna firma, ma szansę w starciu z gigantami. Wszak w gronie laureatów naszego Konkursu jest OKNOPLAST, Zakłady Azotowe Puławy, są spółki z grupy Orlen, jest Fakro i Blachy Pruszyński. Odpowiedź jest jednoznaczna: decyduje jakość produktu lub usługi, a nie to, czy firma jest duża bądź mała, istnieje długo lub krótko. Nie oceniamy firm, a ich ofertę. Dlatego właśnie Godło „Teraz Polska” jest dobrą formą promocji dla tych mniejszych przedsiębiorstw, których nie stać na kosztowną kampanię marketingową. Zachęcam, by zajrzeć na stronę naszej Fundacji, gdzie mogą Państwo zapoznać się z listą laureatów. To będzie najlepszy dowód, że również mniejsze firmy radzą sobie świetnie!
Dla zainteresowanych Konkursem przedsiębiorców istotna jest przejrzystość procedury oceny zgłaszanych produktów i usług. Tu akurat mogę z czystym sumieniem zapewnić, że Konkurs „Teraz Polska” należy do inicjatyw o najbardziej transparentnych regułach wyłaniania laureatów. Najpierw oceny dokonują specjaliści – wśród nich wybitni eksperci związani z uczelniami wyższymi i ośrodkami badawczymi. Mówiąc krótko, ankiety trafiają w ręce fachowców, którzy nie będą szli na żadne kompromisy. Te produkty i usługi, które przejdą przez ten etap, zostają poddane ocenie Kapituły Konkursu, w skład której wchodzą m.in. naukowcy, dziennikarze, ludzie kultury, osoby znane i cenione.
Inne z często zadawanych pytań dotyczy możliwości wykorzystania Godła „Teraz Polska”. Przypomnę, że jest ono przyznawane konkretnym produktom i usługom – a nie firmom bądź instytucjom – i może być wykorzystywane do ich promocji. Inaczej rzecz się ma w przypadku gmin, bowiem to gminy, a nie ich projekty, są nagradzane Godłem. Przez pierwszy rok laureaci mogą posługiwać się Godłem nieodpłatnie. Ale nie oznacza to konieczności rezygnacji ze znaku po upływie roku. Jeżeli laureat widzi, że korzystanie z Godła przynosi mu wymierne korzyści, np. wzrost sprzedaży czy polepszenie wizerunku, może wnioskować o dalsze korzystanie z biało-czerwonego logo. To jest naprawdę efektywne narzędzie promocji.
Zachęcałem już na tym blogu i zachęcam ponownie: proszę pisać, pytać, dzwonić. Żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi. Potrzebne informacje znajdują się także na stronie internetowej Fundacji.
Zachęcam do kontaktu!
Źródło: http://krzysztofprzybyl.natemat.pl/169299,zgloszenia-do-konkursu-teraz-polska-do-5-lutego