Najnowszy Raport Zrównoważonego Rozwoju Kompanii Piwowarskiej wybiegł poza ramy standardowej informacji o osiągnięciach i dokonaniach firmy z zakresu jej odpowiedzialnego rozwoju. Firma poszła o krok dalej, sam raport stał się również swego rodzaju akcją charytatywną, w której jedna z trzech wyjątkowych organizacji mogła zdobyć pieniądze na realizację swoich celów.
Każdy, kto zapoznawał się z Raportem Zrównoważonego Rozwoju Kampanii Piwowarskiej 2015 mógł zbierać punkty za przeczytane artykuły oraz obejrzane materiały. Można je było przekazać na rzecz wybranej organizacji. Najwięcej głosów zdobyła Fundacja FAStryga, która wspiera osoby z wrodzonymi zaburzeniami rozwojowymi spowodowanymi alkoholem i to ona otrzyma od Kompanii Piwowarskiej 5 tys. złotych. Od kilku lat staramy się aktywnie przeciwdziałać negatywnym zjawiskom społecznym związanym ze spożywaniem alkoholu, w tym piciu go przez kobiety w ciąży. Jest to element naszej strategii zrównoważonego rozwoju. W ramach tych działań wprowadziliśmy na opakowaniach dobrowolne oznaczenie „W ciąży nie piję alkoholu”, a także wspólnie z Fundacją FAStryga, która zajmuje się osobami dotkniętymi FAS wielokrotnie prowadziliśmy działania edukacyjne w tym zakresie – mówi Paweł Kwiatkowski, rzecznik prasowy Kompanii Piwowarskiej. – Dlatego z radością przekażemy 5 tys. złotych na dofinansowanie właśnie tej fundacji, bowiem jej działania są niezwykle potrzebne. Wiele kobiet nadal nie wie, że jedyną, skuteczną metodą zapobiegania FAS jest całkowita rezygnacja z alkoholu w ciąży. – dodaje.
Raport Zrównoważonego Rozwoju opiera się na pięciu źródłach wzrostu: rozwój biznesu i społeczności, odpowiedzialne spożycie, oszczędzanie wody, czyste środowisko oraz wydajne i przyjazne uprawy. Tegoroczne zestawienie po raz pierwszy przedstawiało także długofalowe cele, jakie mają być realizowane do 2020 roku.
Nowością także była możliwość wyboru fundacji, którą Kompania Piwowarska wesprze dzięki czytelnikom. Mogli oni głosować na Fundację FAStryga, Fundację Barka, która działa na rzecz integracji i rozwoju grup społecznie marginalizowanych oraz Fundację Aeris Futuro, która przeciwdziałając globalnym zmianom klimatycznym prowadzi projekty z zakresu zwiększania różnorodności biologicznej i krajobrazowej.
.