Klienci Orange wraz z bliskimi i przyjaciółmi już sześć lat mogą oglądać filmowe hity w ramach akcji Środy z Orange, otrzymując drugi bilet do kina w prezencie. Z tej okazji Orange zaprasza dzieci, wychowanków domów dziecka do 29 kin na wyjątkowe urodzinowe seanse. Dodatkowo Orange i Multikino pracują nad wdrożeniem audiodeskrypcji filmów dla osób niewidomych i niedowidzących.
Już 22 kwietnia, z okazji szóstych urodzin Śród z Orange, w 29 kinach sieci Multikino, partnera akcji, odbędą się specjalne pokazy dla podopiecznych z wybranych domów dziecka. Dzieci będą mogły obejrzeć filmy „Piorun i magiczny dom”, „Wielka Szóstka” lub „Niezgodna”. Będzie też na nie czekać kinowy poczęstunek, czyli popcorn i napój.
Środy z Orange towarzyszą Polakom nieprzerwanie od kwietnia 2009 roku, od 2012 roku akcja jest realizowana w kinach sieci Multikino. W tym czasie, w ramach akcji kina odwiedziło ponad 6,5 milionów widzów. Użytkownicy Śród z Orange stanowią 60% środowej widowni w Multikinie, istotnie wpływając na dostęp Polaków do kultury. Z badań zrealizowanych dla Orange wynika, że gdyby nie Środy z Orange, niemal co 10 użytkownik akcji w ogóle przestałby chodzić do kina, a 28% robiłoby to rzadziej.
„Cieszę się, że dzięki Orange środa stała się najczęściej wybieranym dniem roboczym na wyjście do kina. To pokazuje nasz realny wpływ na dostęp Polaków do określonych dóbr kultury, w tym przypadku kina. A ponieważ w Polsce jest około miliona osób z bardzo dużymi dysfunkcjami wzroku lub niewidomych, chcemy dać im narzędzie do audiodeskrypcji, które ułatwi i wzbogaci wrażenia filmowe” – powiedziała Anna Kowalik – Mizgalska kierująca wydziałem CSR i Sponsoringu Orange Polska.
Współpraca z Multikinem to nie tylko akcja Środy z Orange. Dodatkowo firmy pracują nad wdrożeniem narzędzia do audiodeskrypcji filmów dla osób niewidomych i słabowidzących. Audiodeskrypcja może zapewnić równoważny dostęp do kina osobom niewidomym i z dużymi dysfunkcjami wzroku, dlatego Orange zachęca producentów filmów, by przygotowywali ścieżki audiowizualne. To werbalny opis treści wizualnych. Oprócz opisu wizualnej warstwy obrazu, w treści audiodeskrypcji przekazywane są osobiste odczucia, domysły i skojarzenia, jakie dany obraz, a także dźwięk z nim związany wywołał u osoby tworzącej audiodeskrypcję. Będzie to bezpłatna aplikacja mobilna.