Coraz więcej młodych ludzi dołącza do grona aktywnych uczestników praktycznej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, realizując projekty w swoim najbliższym otoczeniu.
W obecnej edycji firma Enea po raz kolejny wspiera działania w zakresie rozwoju edukacji. I zaprasza do partnerskiego programu „Energia w nauce”. Zespoły realizujące projekty edukacyjne mogą liczyć na wsparcie eksperta Enei, rozwój nowych kompetencji, poszerzenie wiedzy i zdobycie doświadczenia.
Wyróżnieni otrzymają „Złote Wilki”
„Zwolnieni z Teorii” to olimpiada dla studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych. Służy tworzeniu i realizowaniu projektów społecznych, czyli działań na rzecz zmian i poprawy sytuacji w najbliższym otoczeniu. Zgłaszane pomysły mogą dotyczyć obszaru kultury, sportu, nowych technologii, edukacji, przestrzeni miejskiej, sztuki itp. Każdy, kto zrealizuje swój projekt, zostanie finalistą i otrzyma międzynarodowy certyfikat z zarządzania. Wyróżnieni otrzymają „Złote Wilki” – nagrody dla najlepszych projektów w Polsce.
Swój pomysł można realizować w ramach programu partnerskiego, ze wsparciem mentorów i ekspertów. Wspierająca olimpiadę Enea zachęca do rozwijania swoich inicjatyw w obszarze edukacji oraz promocji nauk ścisłych. Uczestnicy wezmą udział w stacjonarnym szkoleniu z ekspertami firmy oraz otrzymają od Enei dodatkowe materiały edukacyjne. Spośród projektów, które wezmą udział w programie „Energia w nauce” wybrany zostanie najciekawszy, który otrzyma nagrodę wręczaną podczas Wielkiego Finału.
Gorąco zachęcamy, aby dołączyć do programu „Energia w nauce”
– Enea wspiera olimpiadę już od 6. lat. Jesteśmy świadomi tego, jak ważną rolę w życiu każdego, zwłaszcza młodego człowieka odgrywa praktyczna edukacja. Dzięki naszemu wsparciu, zrealizowanych zostało blisko 200 projektów. Gorąco zachęcamy, aby dołączyć do programu „Energia w nauce”, i promować razem z nami nauki ścisłe! – podkreśla Izabela Rakuć-Kochaniak, dyrektor Departamentu ESG w Enei.
W czasie realizacji projektów społecznych uczestnicy będą wspierani przez nauczycieli i ekspertów, pozyskując praktyczne wskazówki, jak skutecznie działać na rzecz swojego otoczenia i wykorzystywać wiedzę w praktyce. Nawiążą partnerstwa, będą uczyć się pracy w zespole, rozwijać kompetencje miękkie i zdobywać umiejętności cyfrowe czy z zakresu marketingu.
Wierzymy w rozwijanie umiejętności poprzez praktykę
Już teraz na platformie Olimpiady zarejestrowało się około 17 tysięcy uczestników. To efekt m.in. pracy 48 Trasowiczy i Trasowiczek, którzy, będąc na trasie Zwolnionych z Teorii, od września odwiedzają szkoły w całej Polsce, informując o olimpiadzie. Dotarli już do ponad 80 tys. uczniów i uczennic w ponad 200 miejscowościach, przeszkolili około 200 nauczycieli i nauczycielek, którzy będą wspierać młodzież w działaniach.
– Jako Fundacja Zwolnieni z Teorii, wierzymy w rozwijanie umiejętności poprzez praktykę. Młodzież, realizując swoje działania, zdobywa kompetencje kluczowe na rynku pracy, to m.in. współpraca, empatia czy krytyczne myślenie. Mogą skorzystać ze wsparcia programów partnerskich, takich jak „Energia w nauce”, który realizujemy wraz z firmą Enea. Nasza współpraca ewoluowała na przestrzeni ostatnich 6 lat. Obecnie, w ramach wspólnych działań, wspieramy projekty skupione na tematyce edukacyjnej. Inicjatywy tworzone w ramach tego programu tylko w zeszłym roku szkolnym wpłynęły na życie ponad miliona beneficjentów i beneficjentek – mówi Rafał Flis, współzałożyciel i wiceprezes Fundacji Zwolnieni z Teorii.