Tzw. Care Box – niewielki kontener o powierzchni 15 mkw., który można łatwo zaadaptować na punkt sanitarny i łączyć w większe konstrukcje – będzie służyć jako punkt diagnostyczny dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia.
Taką mobilną izbę przyjęć ufundowała Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu (WSS) im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi firma logistyczna InPost. Modułowa izba przyjęć to cenny dodatkowy punkt diagnostyczny, dostosowany do potrzeb sanitarnych, umożliwiający łatwe i częste przeprowadzanie dezynfekcji. Gotowy, złożony obiekt został przywieziony do celu ciężarówką i ulokowany we wskazanym przez szpital miejscu. Modułowe izby przyjęć nie wymagają dodatkowego montażu, dzięki czemu po dostarczeniu mogą zostać natychmiast zagospodarowane na potrzeby szpitala. Firma JR Modular Systems wyprodukowała kontener Care Boxy dla szpitala we własnej fabryce, po kosztach i bez marży.
– Dzięki zaangażowaniu firmy InPost i przekazaniu kontenera jeszcze lepiej będziemy mogli zadbać o bezpieczeństwo naszych pracowników i pacjentów zgłaszających się z podejrzeniem COVID-19 do naszego szpitala. Modułowa izba przyjęć będzie stanowiła dodatkowe miejsce do wykonywania procedur związanych z pobieraniem wymazów dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Dodatkowo stanowić będzie zaplecze dla pacjentów planowych – aby w sposób bezpieczny i zachowaniem obowiązujących procedur można było dokonać ich badania w kierunku COVID-19. Dostawa i montaż kontenera odbyła się w sposób profesjonalny, a jego lokalizacja dodatkowo stanowi element unowocześniania bazy lokalowej Szpitala – mówi Dawid Budny, p.o. zastępcy dyrektora ds. techniczno-administracyjnych w WSS w Łodzi.
– Staramy się nie tylko dostarczać najwyższej jakości usługi, ale także pomóc społecznościom lokalnym w trudnych chwilach. Dlatego na prośbę Szpitala w Łodzi ufundowaliśmy mobilną Izbę Przyjęć. Doskonale wiemy, jak kluczowe jest to, by jak najefektywniej we wszystkich szpitalach w Polsce rozdzielić dwa typy pacjentów – tych, którzy potencjalnie są zakażeni koronawirusem i tych, u których COVID-19 się nie podejrzewa. Wewnątrz Care Boxa pacjenci z podejrzeniem wirusa w mogą bezpiecznie – odizolowani od innych – mieć zrobiony szczegółowy wywiad epidemiologiczny i przejść odpowiednie badania. (…)Od początku wybuchu pandemii niesiemy wsparcie tym, którzy najbardziej go potrzebują w tym szczególnym czasie. Przekazaliśmy blisko 110 tys. maseczek chirurgicznych dla 18. szpitali w Polsce, wspieraliśmy logistycznie inicjatywy związane z drukiem przyłbic 3D, dostawy respiratorów czy walkę z wykluczeniem cyfrowym – podkreślił Rafał Brzoska, prezes InPost.
Źródło: InPost