Z okazji przypadającego na ten rok 25-lecia, Grupa Oknoplast zobowiązała się do zaangażowania w 25 inicjatyw CSR związanych m.in. ze wsparciem najmłodszych i młodzieży, kultury, promocji zdrowia i sportu.
Ważną częścią tych działań była współpraca z Polską Akcją Humanitarną w ramach projektu edukacyjnego, którego przedsiębiorstwo było partnerem. Szkoła Humanitarna jest programem z zakresu edukacji, realizowanym przez Polską Akcję Humanitarną już od 17 lat. Tegoroczna edycja objęła w szczególności zagadnienia krytycznego myślenia oraz wyzwań globalnych. Odbyła się ona pod hasłem „Myśl – działaj – zmieniaj” i skupiała się przede wszystkim na umiejętności analizy komunikatów medialnych, wykorzystywanych w nich narzędziach językowych, jak również globalnych współzależnościach. W ramach inicjatywy zorganizowano szereg szkoleń i warsztatów, a realizację tych ostatnich wsparła Grupa Oknoplast.
– Działalność na rzecz dzieci i młodzieży od lat stanowi bardzo ważny element aktywności Grupy Oknoplast. To są inicjatywy o różnym charakterze, od tych wspomagających zdrowy tryb życia, poprzez sportowe, kończąc na edukacyjnych. Cieszymy się, że wśród tych działań znalazła się współpraca z PAH. To bardzo wartościowy program, który ma szansę w sposób rzeczywisty zwiększyć świadomość dotyczącą globalnych wyzwań – powiedziała Magdalena Cedro-Czubaj, dyrektor marketingu Grupy Oknoplast.
W programie wzięło udział 15 szkół z 7 województw – warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, małopolskiego, śląskiego i wielkopolskiego. Realizacja tegorocznej edycji – której partnerem był małopolski producent – zakończyła się w czerwcu br. Wcześniej firma angażowała się już m.in. w takie inicjatywy, jak „Stop kulturze marnotrawienia” na rzecz zwiększania świadomości ekologicznej młodzieży, czy też została sponsorem tytularnym krakowskiej młodzieżowej drużyny koszykarskiej, by promować aktywność fizyczną wśród najmłodszych.
– Chcemy być aktywni zarówno w regionie, jak i w całym kraju. Wierzymy, że rola biznesu nie ogranicza się jedynie do oferowania dobrych jakościowo produktów. Pragniemy być członkiem społeczności, mieć swój pozytywny wpływ na przestrzeń i otoczenie w różnych aspektach – podsumowała Magdalena Cedro-Czubaj.