XV Bal Niepodległości uwieczniony przez Arcus

XV Bal Niepodległości, który odbędzie się 9 listopada br. w warszawskim Hotelu Bristol, zyska w tym roku wyjątkową oprawę. Tegoroczna uroczystość wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Członkiem komitetu organizacyjnego oraz partnerem technologicznym balu jest Arcus SA, przedstawiciel Kyocera Document Solutions w Polsce.

 

Liczne atrakcje obejmują między innymi: pokaz mody z lat 20. i 30 zatytułowany „Madame Niepodległa”, tradycyjne odtańczenie poloneza, pieśni patriotyczne, aukcję charytatywną, obecność rekonstruktorów Błękitnej Armii gen. Hallera oraz projekcję filmu “Paderewski – Człowiek sukcesu, czynu i sławy” w reżyserii Wiesława Dąbrowskiego. Ważnym elementem Balu jest koncert z utworami Ignacego Paderewskiego i Fryderyka Chopina w wykonaniu Aleksandry Świgut (laureatki konkursu Chopinowskiego na instrumentach dawnych). Mecenasem wspomnianego konkursu oraz tegorocznego Festiwalu „Chopin i jego Europa” jest Sponsor Główny XV Balu Niepodległości – Orlen SA. Gościem specjalnym Balu będzie prof. Stanisław Michnowski, obchodzący 10 listopada swoje setne urodziny. Dodatkowo wszystkie pary uczestniczące w balu będą mogły wydrukować pamiątkowe zdjęcia, które zapewni partner technologiczny wydarzenia, giełdowa spółka Arcus.

– Wsparcie dla XV Balu Niepodległości odbywającego się w roku jubileuszowym, jest powodem do dumy – mówi dyrektor marketingu Grupy Arcus Michał Gembal, członek Komitetu Organizacyjnego XV Balu Niepodległości – jesteśmy wyjątkowo zaszczyceni, mogąc zapewnić gościom szczególną pamiątkę, indywidualne zdjęcia par uczestniczących w balu. Co ważne – balu, który organizujemy w Hotelu Bristol, z którym nierozłącznie związana jest historia Polskiej Niepodległości i osoba Ignacego Jana Paderewskiego, którego słowa są mottem tegorocznego Balu. Słowa jednego z „Ojców Niepodległości”: “Stronnictwo powinno być jedno: Polska, i temu jednemu służyć będę do śmierci” brzmią szczególnie dziś, w momencie w którym słyszymy o kolejnych podziałach dotyczących także obchodów Święta Niepodległości – dodaje Michał Gembal.

Tradycja Balów Niepodległości, organizowanych przez Stowarzyszenie „Kuźnia Milanowska”, ma swoje korzenie w Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku. Początkowo były to imprezy kameralne, jednak z roku na rok lista gości stawała się coraz dłuższa. Bale łączyło przywiązanie do tradycji i tak jest do dzisiaj. Goście tańczą poloneza i uczestniczą w specjalnie przygotowanych koncertach, pokazach filmowych czy pokazach mody. Ważnym elementem balu jest także jego aspekt charytatywny. Każdego roku ogłaszany jest nowy cel zbiórki pieniędzy. Dochód z aukcji przedmiotów przekazany był do tej pory m.in. na rehabilitację dzieci, walkę ze skutkami powodzi oraz finansowanie stypendiów. W tym roku środki zbierane są dla Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera program stypendialny wyrównujący szanse młodzieży z Polski i z zagranicy.

– Uczestnictwo w komitecie organizacyjnym XV Balu Niepodległości obok takich partnerów jak między innymi Orlen czy KGHM jest ogromnym zaszczytem. Polscy przedsiębiorcy, którzy zgodzili się wesprzeć tę cenną inicjatywę, stanowią widoczny znak, że niepodległość jest wielkim darem, o który musimy wspólnie dbać – mówi prezes Grupy Arcus SA, Michał Czeredys – cieszymy się, że możemy wspomóc to wyjątkowe przedsięwzięcie naszym doświadczeniem. Wsparcie technologiczne Balu Niepodległości było naturalną decyzją zarządu Arcus SA. Taka okazja zdarza się raz na sto lat. – podsumowuje prezes Czeredys.

Więcej informacji na stronie: http://balniepodleglosci.org.pl/