Kacper z Siecina hr. Krasicki poprzez założoną przez niego Fundację Krasickich z Leska ofiarował na rzecz nowego kościoła w Guzowie obraz Chrystus z Krzyżem. Obraz pochodzi z XVII wieku. Został namalowany w stylu kolonialnym Wicekrólestwa Peru.
Dar dla kościoła w Guzowie jest wyrazem zawierzenia Bogu rodu Krasickich w 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Założyłem Fundację Krasickich z Leska by pielęgnować tradycję i pamięć mojego rodu. Jestem także blisko związany z rodem Sobańskich z Obodówki i Guzowa, dlatego naturalne dla mnie było by, podobnie jak moi przodkowie, wspierać kulturę i Kościół katolicki w Polsce – mówi Kacper Krasicki, założyciel Fundacji Krasickich z Leska.
Jestem ogromnie wdzięczny Fundacji Krasickich z Leska za dar, który będzie stanowił jeden z ciekawszych obiektów ruchomych nowo powstającej Świątyni. Budowany kościół w Guzowie jako wotum w 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości będzie obiektem wyjątkowym i wsparcie przez Fundację Krasickich z Leska jest wyrazem niezwykle hojnego mecenatu w obszarze kultury – powiedział Michał Sobański, inicjator budowy kościoła w Guzowie.
Idea budowy kościoła w Guzowie narodziła się w 1880 roku. Zbiegła się w czasie z nadaniem Felixowi Sobańskiemu tytułu hrabiego papieskiego przez ojca św. Leona XIII. Tytuł był uhonorowaniem wielkich zasług Sobańskiego jako hojnego filantropa i dobrodzieja Kościoła katolickiego. Władze carskie sprzeciwiły się jednak budowie świątyni. Ostatecznie Sobańscy wybudowali kaplicę dworską złączoną integralnie z pałacem. Michał hr. Sobański – prapraprawnuk Felixa postanowił wybudować w Guzowie kościół i powrócić tym samym do zamysłu swego antenata.
Fundacja Krasickich z Leska została powołana w celu pielęgnowania tradycji i pamięci rodu hrabiów z Siecina Krasickich, ze szczególnym uwzględnieniem linii małopolskiej bachórzecko-leskiej, szczególnie zasłużonej dla kultury polskiej. Fundacja Krasickich pragnie także kultywować pamięć rodów spokrewnionych w ostatnich stu pięćdziesięciu latach z Krasickimi: hrabiów Lubicz-Orlowskich z Malejowiec i Jarmoliniec oraz hr. Sobańskich z Obodówki i Guzowa: starać się będziemy otaczać opieką dawne siedziby rodzinne oraz chronić i gromadzić dzieła sztuki i zabytkowe przedmioty związane z Krasickimi, Orłowskimi i Sobańskimi. Naszym zamiarem jest zachowanie pamięci o chlubnej roli arystokracji polskiej i europejskiej. Wiek XX położył kres jej przywództwu naturalnemu i uświęconemu przez tradycje i wieki historii Polski, ale jej zasługi na polu kultury, sztuki i polityki nie powinny zostać zapomniane w XXI wieku.