Grupa Brambles Limited, do której należy CHEP Polska – dostawca palet i kontenerów, od lat prowadzi w swoich strukturach politykę zrównoważonego rozwoju „Better Business, Better Communities, Better Planet”, której kluczowym elementem jest program „no waste”. Jednym z celów realizowanych w ramach strategii jest wsparcie społeczności lokalnych, w których funkcjonuje CHEP oraz walkę z marnotrawstwem żywności.
Usługi poolingu, na których oparty jest model biznesowy firmy, polega na współużytkowaniu palet i kontenerów przez wiele podmiotów – klienci CHEP minimalizują straty w łańcuchu dostaw i negatywny wpływ na środowisko, jednocześnie maksymalizując oszczędności kosztów, materiałów i pracy. Polityka „no waste” stała się kamieniem milowym we współpracy Grupy Brambles (która zrzesza podmioty takie jak CHEP Polska, IFCO, Pallecon, Transpac oraz Ferguson Group) z Międzynarodowym Bankiem Żywności. W styczniu 2016 roku podpisana została umowa stowarzyszeniowa, która ustaliła ramy europejskiego partnerstwa pomiędzy organizacjami. Brambles stał się kluczowym partnerem organizacji i zobowiązał się do finansowego i rzeczowego wsparcia, co przekłada się na rozwój istniejących i nowych banków w Europie.
Na poziomie lokalnym specjaliści CHEP ściśle współpracują z Bankami Żywności nie tylko wspierając zbiórki produktów, ale również dzieląc się swoją wiedzą ekspercką z dziedziny logistyki i magazynowania. W roku 2016 w warszawskim oddziale Banku Żywności CHEP przeprowadził audyt magazynowy, który przyniósł wnioski i rekomendacje do usprawnienia polityki magazynowej. Pracownicy CHEP zorganizowali również dodatkową zbiórkę żywności, która została przekazana Bankom Żywności i najbardziej potrzebującym.
Wolontariat nie jest dla nas jedynie obowiązkiem, ale przede wszystkim potrzebą, którą realizujemy z zapałem i zaangażowaniem. Każdego roku, pracownicy CHEP, aktywnie uczestniczą w działaniach wolontariackich w różnych dziedzinach. Malując ściany, wyprowadzając schroniskowe psy, uczestnicząc w charytatywnych maratonach, zbierając żywność dla najbardziej potrzebujących czy licytując na aukcjach dobroczynnych – mówi Kinga Di Salvo, Country General Manager CHEP Polska i kraje bałtyckie. Realizujemy globalny program CSR oraz wspieramy lokalne społeczności, w których prowadzimy naszą działalność biznesową. Rok 2016 zamknęliśmy liczbą blisko 650 godzin poświęconych na prace społeczne, w które zaangażowani byli wszyscy pracownicy CHEP – dodaje Kinga Di Salvo.
W minionym roku wsparciem objętych zostało 6 organizacji: Fundacja „Dom w Łodzi”, Dom Dziecka w Białowieży, Oddział Okulistyczny Szpitala Dziecięcego na Niekłańskiej, Banki Żywności, Fundacja „Wzajemnie Pomocni” oraz Hospicjum i Szpital im. Sue Ryder. Łącznie na pomoc podopiecznym przekazane zostały środki w wysokości 28 200 zł. W okresie świątecznym, dzięki wsparciu naszego partnera biznesowego firmy Trefl S.A., możliwe było również obdarowanie najmłodszych podopiecznych zabawkami i grami.