6 tysięcy maseczek dla Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”

Inicjatorzy projektu stop2covid przekazali 6 tysięcy maseczek ochronnych Instytutowi „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” (IPCZD). Przekazane maseczki to przedświąteczny gest wsparcia od organizatorów akcji, którzy zachęcają kolejne firmy, by włączyły się w tę inicjatywę.

– Dziękujemy za wsparcie. Bardzo cieszy, gdy w tych trudnych czasach przedsiębiorcy, którzy muszą zmagać się z nowymi wyzwaniami, myślą nie tylko o ochronie swoich pracowników, ale chcą także pomagać innym – mówi dr n. med. Marek Migdał, dyrektor Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.

Projekt stop2covid zrodził się wśród kilku przedsiębiorców, którzy chcieli aktywnie wspierać walkę z koronawirusem oraz poszukiwali efektywnego sposobu promowania dystansu społecznego w miejscu pracy.

– Każda pomoc jest dla nas bardzo cenna, tym bardziej teraz, w okresie pandemii. Jest nam niezmiernie miło, że dostrzegacie Państwo potrzebę ochrony personelu medycznego, bez którego żaden szpital nie będzie w stanie pomagać chorym. W imieniu swoim i całego personelu Centrum Zdrowia Dziecka dziękuję za ten gest dobrej woli – powiedziała w czasie uroczystego przekazania maseczek mgr Anna Nagadowska, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa w IPCZD.

Zapotrzebowanie szpitali na środki ochrony dla personelu, w tym maseczki, jest ogromne. Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” tygodniowo zużywa średnio 13 000 maseczek. Inicjatorzy stop2covid zachęcają kolejne firmy, by dołączyły do projektu i wspólnie z nimi wspierały szpitale przekazując im maseczki ochronne.

– Pomaganie jest dla nas źródłem radości i satysfakcji. Mam nadzieję, że dzięki firmom, które dołączą do naszego projektu, już niedługo będziemy mogli przekazać kolejną partię maseczek – mówi Magdalena Słowińska, koordynatorka projektu stop2covid. – Zachęcamy, by wspólnie z nami pomagać w ochronie tych, którzy każdego dnia ratują życie i zdrowie innych – dodaje.

Stop2covid promuje dystans społeczny i przestrzeganie zasady DDM (dystans, dezynfekcja, maseczka). Oferuje czerwone i żółte opaski na nadgarstek, które pozwalają bez zbędnych słów informować otoczenie o akceptowanym dystansie. W zamian za zakup opasek inicjatorzy projektu przekazują maseczki ochronne szpitalom.

Opaski na nadgarstek to prosty sposób komunikacji o preferowanym dystansie, który m.in. ułatwia współpracę w miejscu pracy. Zapewnia on większą ochronę osobom szczególnie narażonym na skutki zachorowania na covid-19. Dzięki temu rozwiązaniu firmy mogą zwiększyć bezpieczeństwo i komfort pracy, równocześnie zapewnić realną pomoc potrzebującym jej szpitalom.

Projekt stop2covid wystartował pod koniec października 2020. Firmy, które przyłączyły się do projektu potwierdzają, że rozwiązanie jest skuteczne i pozytywnie oceniane przez pracowników.

Więcej informacji o projekcie na stop2covid.org.