420 000 złotych od Bayer na wsparcie polskiej służby zdrowia

Darowizna zostanie przekazana na Fundusz Interwencyjny Fundacji WOŚP. To specjalny fundusz, stworzony z myślą o wsparciu służby zdrowia w walce z koronawirusem.

Darowizna od Bayer pomoże zakupić niezbędne wyposażenie medyczne i ochronne, takie jak m.in. maseczki chirurgiczne. Zakupy i ich dostarczenie do najbardziej potrzebujących placówek – z myślą o lekarzach i personelu medycznym szpitali w całej Polsce – koordynuje Fundacja WOŚP. Dotychczas, w ramach walki z epidemią, organizacja zakupiła m.in. 200 łóżek do intensywnej terapii, 157 kardiomonitorów, a także milion maseczek chirurgicznych.

– Doświadczamy najgłębszego kryzysu ostatnich dziesięcioleci, a przedstawiciele zawodów medycznych walczą na pierwszej linii. Staramy się im pomagać w skali globalnej: w USA, Włoszech, Niemczech, teraz również w Polsce – mówi Markus Baltzer, Prezes Bayer Sp. z o.o.

– Fundacja WOŚP od lat wspiera polski system ochrony zdrowia i ma doskonałe rozeznanie w rzeczywistych potrzebach, a także niezbędne struktury i wiedzę by móc odpowiedzieć na najbardziej palące potrzeby. Wierzymy, że starania Fundacji pomogą zabezpieczyć zdrowie naszych lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.

Dotychczas firma Bayer Sp. z o.o. przekazała na rzecz walki z epidemią 6 respiratorów, które od tygodni pomagają ratować życie pacjentów w szpitalach. Ponadto w najbliższych dniach firma przekaże – za pośrednictwem Fundacji WOŚP – 5 tysięcy masek na rzecz służb medycznych i ratunkowych.

Źródło: Bayer