36. Strefa Rodzica powstanie na VII Oddziale dla Dzieci w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu

Druga w tym roku strefa zostanie zaaranżowana w województwie kujawsko-pomorskim. To będzie powierzchniowo największa realizacja w ramach programu społecznego Strefa Rodzica. Budimex dzieciom i jednocześnie pierwsza, przy której zostaną zaadaptowane tylko powierzchnie starego korytarza. Wyzwaniem będzie wysokość, bo zabytkowe sklepienie gmachu sięga prawie pięciu metrów.

„Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” to ogólnopolski projekt społeczny, prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA. Jego celem jest tworzenie specjalnych miejsc na dziecięcych oddziałach polskich szpitali, w których udogodnienia i kreatywne rozwiązania będą sprzyjały procesowi hospitalizacji oraz skracały czas powrotu do zdrowia.

Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu mieści się w zabytkowym XIX-wiecznym kompleksie. Jest najstarszą i najdłużej działającą placówką tego typu w Polsce. Szpital oferuje pacjentom nowoczesne i skuteczne metody leczenia. Na oddziale dla dzieci rocznie hospitalizowanych jest około 300 pacjentów w wieku nastoletnim.

– To miejsce potrzebuje naszego wsparcia. Na oddziale przebywa jednocześnie około 25 nastolatków.   Każdy z nich spędza w szpitalu od 2 tygodni do nawet 3 miesięcy. W ciągu dnia pacjenci uczestniczą w zajęciach szkolnych i terapeutycznych. W czasie przerw spotykają się w szerokich korytarzach oddziału i wspólnie spędzają czas. I właśnie tu, na powierzchni prawie 120 metrów kwadratowych powstanie 36. Strefa Rodzica. Będzie miejscem odpoczynku dla pacjentów oraz spotkań z rodzicami” – mówi Aldona Orłowski, Dyrektor Biura Rozwoju, Rekrutacji i Komunikacji.

Aktualnie prace są na etapie projektowym. Inspiracją do stworzenia przyjaznej przestrzeni jest morze. Kolorami przewodnimi będą odcienie błękitu, beżu i bieli, czyli kolory, które koją i sprzyjają szybszej rekonwalescencji.

Prace remontowe rozpoczną się już za niecałe dwa tygodnie. Otwarcie 36. Strefy Rodzica zaplanowane jest na ostatni tydzień czerwca. Tak jak przy każdej realizowanej przez nas strefie, tak i w Świeciu na ostatnim etapie modernizacji pomogą wolontariusze Budimeksu. Ich chęć niesienia pomocy i zaangażowanie są  nieodłącznym elementem tego programu społecznego.

Program jest realizowany i w całości finansowany przez firmę Budimex SA.

Więcej: www.strefarodzica.budimex.pl