236 przedszkoli w programie „Mamo, Tato, wolę wodę!”

20130205_Zywiec ZdrojOgólnopolski program „Mamo, Tato, wolę wodę!” jest wyróżnieniem dla placówek, które najlepiej przeprowadziły zajęcia edukacyjne oraz wykazały się szczególną dbałością o promowanie wśród swoich podopiecznych zdrowego trybu życia oraz właściwego odżywiania.

Program „Mamo, Tato, wolę wodę!” został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie dziecka oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. Nowym elementem jest konkurs na przedszkola pod patronatem programu „Mamo, Tato, wolę wodę!”. Do tegorocznej edycji przyłączyły się 1443 placówki z całej Polski, a 236 z nich otrzymało tytuł patronacki.

Przedszkola ubiegające się o patronat programu otrzymały pakiety z materiałami edukacyjnymi, na podstawie których musiały przeprowadzić zajęcia wprowadzające dzieci w świat wody. Rada konkursowa oceniała również takie elementy jak zapewnienie dzieciom, w każdej z sal przedszkolnych stałego dostępu do wody, konsultacja jadłospisu z dietetykiem oraz zaplanowanie i realizacja zajęć fizycznych dla dzieci.

Według organizatorów program pomógł kształtować wśród dzieci prawidłowe nawyki żywieniowe oraz postawy proekologiczne.

Źródło: Raportcsr.pl