200 drzew dla Białegostoku

fot. materiały prasowe

W ramach kampanii „Drzewo za ankietę” wolontariusze z Budimeksu zasadzili w białostockim lesie 200 drzew.

Drzewa zostały posadzone w ramach kampanii, której celem było zachęcenie interesariuszy firmy do podzielenia się opinią na temat zintegrowanego raportu Budimeksu. W zamian za każdą wypełnioną ankietę Budimex obiecał zasadzić jedno drzewo. Wybór miejsca przeprowadzenia akcji padł na Białystok, w którym firma aktualnie realizuje kilka kontraktów, m.in. buduje Bibliotekę Uniwersytecką, Muzeum Sybiru oraz odnawia Dworzec PKP.

– Cieszymy się, że to właśnie Białystok został obdarowany drzewami w ramach prowadzonej przez Budimex akcji. Zasadzone przez wolontariuszy z Budimeksu drzewa bez wątpienia wzbogacą miejski ekosystem i przyczynią się do poprawy mikroklimatu w naszym mieście – mówi Andrzej Karolski, dyrektor Departamentu Gospodarki Komunalnej urzędu miejskiego w Białymstoku.

W porozumieniu z Departamentem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Białystok posadzono m.in. buki, dęby, lipy i jarzębiny, które za kilka lat będą nie tylko domem dla wielu zwierząt, ale też przede wszystkim fabrykami tlenu niezbędnego do życia każdego mieszkańca naszej planety.

– Realizując nasze działania biznesowe staramy się minimalizować ich negatywny wpływ na środowisko naturalne. Prowadzimy nasadzenia kompensacyjne, ponownie wykorzystujemy w późniejszych etapach robót budowlanych warstwy ziemi urodzajnej, zdjętej w trakcie pierwszych etapów prac. Popularnym działaniem jest też przenoszenie roślin i zwierząt z terenów objętych budową w nowe miejsca, o tych samych wymaganiach i walorach siedliskowych. Inicjujemy też wiele innych, dodatkowych akcji, mających na celu ochronę środowiska naturalnego – mówi Marcin Głąbek, kierownik Zespołu Ochrony Środowiska w Budimeksie