20% w wyjątkowym prezencie od Tesco w Świątecznej Zbiórce Żywności

W ostatni weekend listopada klienci sklepów Tesco będą mogli wziąć udział w Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności. Szczodrość wszystkich darczyńców ma w tym roku duże znaczenie, gdyż do całej zebranej puli produktów Tesco dołoży dodatkowe 20% żywności.

Tesco Polska od 2000 r. współpracuje z Federacją Polskich Banków Żywności, włączając się w ogólnopolskie zbiórki Federacji i pozyskując ok. 10% wolumenu ich rocznej zbiórki. Co roku do najbiedniejszych trafiają tony produktów, przekazanych przez klientów sklepów Tesco. W 2012 r.
w ogólnopolskiej akcji udało się zebrać ponad 856 ton żywności. Produkty za pośrednictwem organizacji charytatywnych, przekazywane są najbardziej potrzebującym.

Akcja trwać będzie od 29 listopada do 1 grudnia w  218 sklepach Tesco na terenie całej Polski. Klienci będą mogli wrzucić artykuły spożywcze do specjalnie oznakowanych koszy. Ponadto, do wszystkich ofiarowanych produktów Tesco Polska dołoży dodatkowe 20% produktów.
Do akcji mogą włączyć się również klienci internetowego serwisu Tesco Ezakupy, którzy za pośrednictwem strony http://ezakupy.tesco.pl będą mogli dokonać charytatywnych zakupów. Wystarczy, że użytkownik wybierze kwotę, jaką chce przekazać na cel charytatywny, a najpotrzebniejsze produkty o zadeklarowanej wartości zostaną zakupione przez Federację Polskich Banków Żywności i przekazane potrzebującym.

Już od 13 lat wspólnie z Federacją Polskich Banków Żywności prowadzimy świąteczne zbiórki żywności, jednak tegoroczna akcja jest wyjątkowa. Po raz pierwszy w historii naszej współpracy, do wolontariuszy Banków Żywności dołączą pracownicy naszych sklepów. Ponadto, Tesco przekaże dodatkowe produkty, o wadze 20% całości przekazanych przez klientów artykułów – mówi Czesław Grzesiak, Wice Prezes Zarządu Tesco Polska. Warto zaznaczyć, iż zbiórka żywności jest po raz pierwszy wydarzeniem na skalę europejską. Tesco jednocześnie w kilku krajach będzie zachęcać swoich klientów do tego, by podzielili się zakupioną żywnością. W zbiórce wezmą udział wszystkie sklepy Tesco w Wielkiej Brytanii, 444 sklepów Tesco w Europie, w tym aż 218 sklepów w Polsce – łącznie, niemal 3600 placówek Tesco!

Tegoroczna przedświąteczna akcja w sklepach Tesco odbywa się w ramach projektu „Tesco. Oszczędzam. Nie marnuję. Przekazuję”. Celem programu jest ograniczanie strat żywności oraz przekazywanie jej potrzebującym dzięki wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań i strategicznej współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności, a także redukcja zjawiska marnowania żywności poprzez edukację dostawców oraz konsumentów.

Świąteczna zbiórka żywności i inicjatywa przekazania dodatkowych 20% żywności to kolejne działanie Tesco realizowane w ramach programu. W październiku tego roku Tesco jako pierwsza polska sieć handlowa wykorzystała nowe możliwości otwarte przez zmianę ustawy o opodatkowaniu przekazywania żywności na cele charytatywne. Ponad 1,5 t żywności trafiło do Banku Żywności SOS w Warszawie.

Źródło: Tesco