1,5 mld kroków dla zdrowia i planety. Grupa LUX MED wyłoniła zwycięzców wyzwania Healthy Cities

Źródło: LUX MED

60 tys. zł i 100 tys. zasadzonych drzew – to łączna pula nagród czerwcowego wyzwania Healthy Cities zorganizowanego przez Grupę LUX MED dla miast i wybranych firm. Wśród zwycięzców znalazły się Świętochłowice, Świnoujście i Ostrołęka. Tym samorządom przekazany zostanie Zielony Budżet, czyli środki na wsparcie proekologicznych inicjatyw. Natomiast trzy zwycięskie firmy będą miały możliwość posadzenia jesienią 9 ha lasów.

Ideą akcji Healthy Cities jest kształtowanie proekologicznych i prozdrowotnych postaw. Tegoroczna edycja wyzwania odbyła się dwutorowo – sportowa rywalizacja toczyła się równolegle wśród 1,2 tys. mieszkańców 66 miast na prawach powiatu i 7,8 tys. pracowników ze 100 zgłoszonych firm. Przez cały czerwiec uczestnicy zbierali kroki – minimum 6 tys. dziennie – spacerując lub biegając ze specjalną aplikacją Healthy Cities. Łącznie wszyscy zrobili 1,5 mld kroków, co oznacza, że w ciągu miesiąca przeszli 1 mln km, czyli 27 razy okrążyli Ziemię.

Cieszymy się, że tak dużo osób zaangażowało się w tegoroczne wyzwanie Healthy Cities. To pokazuje, że Grupa LUX MED potrafi łączyć na rzecz promowania zdrowych nawyków i bardziej zrównoważonych przestrzeni miejskich. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy wzięli udział w akcji. Realizując nasze działania pamiętamy o tym, że troska o środowisko naturalne jest elementem profilaktyki zdrowotnej – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

Samorządy, których mieszkańcy zebrali najwięcej kroków, czyli Świętochłowice (I miejsce), Świnoujście (II miejsce) i Ostrołęka (III miejsce), otrzymają łącznie 60 tys. zł na dofinansowanie inicjatyw z zakresu ekologii, ochrony środowiska lub zdrowego stylu życia. Z kolei trzy zwycięskie firmy – Elsat, ZEC Service, Societe Generale, dzięki sportowemu zaangażowaniu pracowników, jesienią posadzą 9 ha lasów przy współpracy z Lasami Państwowymi.

Zakończyliśmy tegoroczne wyzwanie, ale mam nadzieję, że zdrowe nawyki zostaną z uczestnikami na dłużej i będą impulsem dla działań prośrodowiskowych. W Grupie LUX MED mamy wysokie poczucie współodpowiedzialności za otoczenie, dlatego skupiamy się na tym, by nasze działania na rzecz klimatu i natury były jak najbardziej efektywne – stwierdził Łukasz Niewola, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i Zrównoważonego Rozwoju Grupy LUX MED.

Tegoroczna akcja to druga edycja projektu. W 2021 r. w akcji wzięło udział 4 tys. osób, a Grupa LUX MED w ramach złożonej deklaracji posadziła 375 tys. drzew w całej Polsce.

W tym roku w ramach Healthy Cities Grupa LUX MED zapoczątkowała stworzenie Indeksu Zdrowych Miast. Projekt realizowany jest przy współpracy z naukowcami i ekspertami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej. Ma on na celu ocenę warunków życia w polskich miastach pod kątem m.in. zdrowia, w tym zdrowia psychicznego, zielonych terenów, edukacji, jakości powietrza czy kultury. Wyniki rankingu zaprezentowane zostaną jesienią.

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie.

Źródło: LUX MED