14. Onkobieg – wiele startów, jedna meta

Już po raz 14. Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma jest organizatorem największego biegu charytatywnego, dedykowanego całej społeczności onkologicznej: „Onkobieg – Razem po zdrowie!”. Jest to wyraz solidarności z pacjentami w trakcie terapii onkologicznych.

Mocniejsi o doświadczenia zeszłego roku organizatorzy postanowili powtórzyć formułę biegu online i 12 września 2021 r. każdy pobiegnie z dowolnego miejsca jakie sobie wyznaczy czyniąc ten bieg biegiem wirtualnym.

Darowizny od biegaczy i środki od partnerów wydarzenia przeznaczone zostaną na rehabilitację, leki, protezy, dojazdy do referencyjnych klinik, a także działania edukacyjne prowadzone przez Stowarzyszenie Sarcoma.

Uczestnicy wystartują 12 września 2021 r., między godziną 7:00 a 13:00 w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Mogą biec na bieżni lub spacerować w parku pokonując zadeklarowany przez siebie dystans podczas rejestracji. Mają na to 60 minut! Organizatorzy zachęcają do dzielenia się zdjęciami z biegu na mediach społecznościowych. Dzięki oznaczeniu #onkobieg wszyscy biegną razem. Razem po zdrowie!

Przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, organizatorzy zapowiadają transmisję online ze studia w Warszawie, gdzie będą dopingować wszystkich biegaczy i relacjonować całe wydarzenie. Zdradzają także, że do dyskusji zaprosili wielu specjalistów i przedstawicieli organizacji pacjenckich. Wspólnie zamierzają uświadamiać społeczeństwo w zakresie profilaktyki przeciwnowotworowej. Relacja z wydarzenia będzie dostępna na portalu: www.onkobieg.pl, Facebooku Onkobiegu: @onkobieg, a także kanale YouTube Stowarzyszenia Sarcoma.

Jak co roku, otrzymane pakiety startowe mają przypominać biegaczom, aby dbali o zdrowie przez cały rok, a pokonane kilometry to realna pomoc dla pacjentów.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, które jest dla organizatorów priorytetem, Stowarzyszenie Sarcoma prosi o nie gromadzenie się na terenie Instytutu Onkologii, skąd prowadzone będzie studio 12 września 2021 r.

Więcej: https://onkobieg.pl