100 placów zabaw od Muszkieterów

Place_Zabaw_Muszkieterowie100 placów zabaw ufundowali do tej pory właściciele supermarketów spożywczych Intermarché i marketów budowlanych Bricomarché oraz Fundacja Muszkieterów. Muszkieterowie planują kolejne otwarcia takich obiektów w ramach realizowanej od kilku lat kampanii Place Zabaw Muszkieterowie. Place zabaw powstaną w każdej miejscowości, w której działają sklepy Intermarché i Bricomarché.

Place Zabaw Muszkieterowie to największa akcja społeczna realizowana przez Fundację Muszkieterów, której członkami są przedsiębiorcy zarządzający supermarketami Intermarché oraz Bricomarché. W ciągu sześciu lat trwania kampanii Muszkieterów – czyli właścicieli sklepów Intermarché oraz Bricomarché – udało się wybudować łącznie 100 nowoczesnych placów zabaw, z których mogą korzystać najmłodsi mieszkańcy miejscowości, w których znajdują się sklepy działające pod oboma szyldami.

-Ogromnie cieszymy się, że udało nam się przekazać naszym sąsiadom – mieszkańcom miejscowości, w których działają nasze sklepy aż 100 wspaniałych placów zabaw. Poprzez takie inicjatywy jak Place Zabaw Muszkieterowie pragniemy podkreślać, że angażujemy się w życie lokalnych społeczności, wśród których jesteśmy obecni, a odpowiadanie na ich potrzeby wpisuje się w naszą Muszkieterską misję. Mamy nadzieję, że dzięki naszej kampanii udało nam się zrealizować marzenia rodzin z dziećmi o bezpiecznym i kolorowym placu zabaw oraz, że sprawią one najmłodszym wiele radości. W kolejnych latach planujemy kontynuować akcję i otwierać nowe place zabaw – podkreśla Marek Feruga, Prezes Grupy i Fundacji Muszkieterów.

W tym roku Fundacja Muszkieterów oraz właściciele supermarketów Intermarché i Bricomarché przekazali mieszkańcom miejscowości, w których działają ich sklepy 8 placów zabaw. Setny obiekt otwarty zostanie 18 września w Drawsku Pomorskim. Place zabaw Muszkieterów wyposażane są w nowoczesne i certyfikowane urządzenia, które mają zapewniać dzieciom bezpieczeństwo podczas zabawy. Koszt zakupu oraz montażu zestawów zabawowych dla każdego z placów zabaw, który pokryła Fundacja Muszkieterów oraz właściciele Intermarché i Bricomarché, to blisko 30 tys. zł. Łączna wartość ufundowanych przez Muszkieterów obiektów wyniosła ponad 3 mln złotych. Place zabaw powstały w miejscach, w których ich brakowało, a o konkretnej lokalizacji w danej miejscowości zadecydowały władze samorządowe, znające najlepiej lokalne potrzeby. W 2013 r. place Muszkieterów otwarte zostaną jeszcze w 6 miastach.

Otwarciom placów zabaw towarzyszą dodatkowe atrakcje przygotowane przez Muszkieterów, w tym gry, zabawy i konkursy z nagrodami oraz występy Teatru Wariaté.

Źródło: Muszkieterowie.