100 lat osiągnięć kobiet w Polsce i Stanach Zjednoczonych

Organizacja Polish & American Women Entrepreneurs (WE), we współpracy z Konsulatem Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku, Polską Agencją Inwestycji i Handlu oraz Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii organizują w dniach 28-30 listopada 2018 r. „Women Entrepreneurs Power Trip” w Nowym Jorku. To trzydniowe wydarzenie zgromadzi najlepszych menedżerów i przedsiębiorców z obu krajów, co umożliwi Polkom dostęp do amerykańskich rynków i czerpanie z najlepszych praktyk międzynarodowego biznesu. Dzięki przemówieniom, dyskusjom panelowym i okazjom do poszerzania grona kontaktów uczestniczki będą mogły wymienić doświadczenia i nawiązać współpracę z innymi przedsiębiorcami, liderami i potencjalnymi inwestorami.

„WE Power Trip” rozpocznie się galą zorganizowaną przez Polski Konsulat w Nowym Jorku w dniu 28 listopada 2018 roku – 100. rocznicę nadania praw wyborczych kobietom w Polsce. Ten wieczór będzie okazją do uhonorowania polskich i amerykańskich kobiet, które walczyły o prawo do głosowania na początku XX w., w tym Marii Skłodowskiej-Curie, Tamary Łempickiej i Heleny Rubinstein. Podczas gali zostaną też wyróżnieni goście specjalni, którzy swoimi wysiłkami przyczynili się do respektowania praw kobiet w miejscach pracy i w społeczeństwie. Gospodarzem ceremonii będzie Rita Cosby, korespondent specjalny stacji CBS. Gala rozpocznie się o godzinie 18:00 czasu ET i będzie obejmowała dwa panele eksperckie.

Kolejnego dnia, 29 listopada 2018 r., „Power Trip” rozpocznie się o 17:00 czasu ET od wycieczki po scenie technologicznej i startupowej Brooklynu oraz spotkań biznesowych skupionych wokół rozwoju zawodowego w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Wydarzenia zakończą się 30 listopada 2018 r. śniadaniem w Konsulacie RP z udziałem liderek i liderów głównych organizacji zrzeszających kobiety, takich jak NAWBO NY.

Wśród gości Grupy WE znajdą się m.in. Monika Zochowska, współzałożycielka i dyrektor generalny GLOV, oraz Anna Ogar, dyrektor generalny Insignes Labs, Eliza Kruczkowska Dyrektor Departmanetu Rozwoju Innowacji z Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. Te przedsiębiorcze kobiety będą rozmawiać o strategicznych wyzwaniach napotykanych przez kobiety w biznesie, zwłaszcza w obszarze startupów technologicznych.

Organizacja „WE Power Trip” będzie możliwa dzięki współpracy z Mastercard, Williamsburg Hotel, Polskimi Liniami Lotniczymi LOT, KGHM i PGE.

Więcej: www.polishamericanwe.com